"Sınavda haksızlık yaptı zorla mitinge götürdü"

Giriş Tarihi: 5.1.2013
ÇÜ Adana Meslek Yüksekokulu Otomotiv Teknolojisi Bölümü'nde okuyan çok sayıda öğrenci, dört ayrı dersin sınav sonucuna toplu halde itiraz etti. Kâğıtların incelenmesini isteyen öğrenciler, Öğretim Görevlisi Mehmet Atal'ı, "yakın olduğu öğrencileri' geçirdiğini de öne sürerken, "bir siyasi parti mitingine" zorla götürüldüklerini iddia ettiler. Öğretim Görevlisi Atal ise "İftira ve tertip" dedi.

KÂĞITLARIMIZ İYİYDİ

Onlarca MYO öğrencisi, Dizel Motorları, Yakıt Enerjisi Sistemleri, Otomotiv Elektriği ve Araç Muayene Yöntemleri derslerinin sınavdan FD (sıfır) alınca ÇÜ Adana Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne dilekçe verdi. Finalde de aynı sonucun gelmesine tepki gösteren öğrencilerden Serhat Ekici, Hilmican Türköz ve Erkan Baydil, "Kâğıtlarımız gerçekten iyiydi, inceleme yapılsın" dediler. ÇÜ Adana MYO Otomotiv Teknolojisi Bölümü'nü kuran Öğretim Görevlisi Mehmet Atal'la ilgili bir başka iddia da "öğrencileri siyasi parti toplantısına götürmek". Bu nedenle de şikayet edilen Atal'ın, öğrencileri "zorlayarak Türkmen Şenliği'ne götürdüğü" ve orada "bir siyasi partinin eski milletvekilini alkışlattığı" iddia ediliyor. Öğrenciler, "Sosyal faaliyet dendi, mitinge götürüldük" diye konuştular.

"TERTİP-İFTİRA-HAKSIZLIK"
Öğretim Görevlisi Mehmet Atal ise "Tertip, iftira ve haksızlıkla karşı karşıya olduğunu" savundu. Üniversitenin, öğrencilerin ve adının lekelenmesini istemediğini vurgulayan Atal, "İstihdam için çaba gösteren, dürüstlük için çalışan, argoya savaş açmış bir insana iftira atmak haksızlıktır. İfadeler hemen hemen aynı. Kopya çekenler de vardı, istesem savcılığa giderdim ama yapmadım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Sınavda haksızlık yaptı zorla mitinge götürdü"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN