Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adıyaman'da ilk akciğer ameliyatı

Giriş Tarihi: 8.1.2013
Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde pnomektomi denilen sağ akciğerin tamamıyla alınması ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Erdoğan Dadaş'ın gerçekleştirdiği ameliyat Adıyaman'da ilk defa yapıldı.

6,5 SAAT SÜRDÜ

Türkiye'de çok az sayıdaki hastanede gerçekleştirilebilen ameliyatta 61 yaşındaki Abdurrahman Bozan adlı hastanın sağ akciğeri başarılı bir şekilde alındı. 6.5 saat süren ameliyatı gerçekleştiren Yrd. Doç. Dr. Erdoğan Dadaş, hastanın durumunun iyi olduğunu ve kısa sürede evine gidebileceğini söyledi.

BÜYÜK AMELİYAT

Hastanın durumu ile ilgili bilgi veren Erdoğan Dadaş, "Bronşektazi denilen bir hastalığa bağlı olarak sağ akciğerinde tam olarak harabiyet söz konusuydu. Hastanın sürekli balgam çıkartma, kanlı balgam şikâyetleri vardı. Bu ameliyat göğüs cerrahisinin en büyük ameliyatlarından biridir. İnşallah bundan böyle, burada diğer branşlarda vereceğimiz hizmetler sayesinde artık ilimizden diğer illere sevk olmayacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adıyaman'da ilk akciğer ameliyatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN