Tekgöz'ün hedefi Akdeniz Oyunları

Giriş Tarihi: 8.1.2013
Elazığlı atlet Ali Haydar Tekgöz, 1951'de Mısır'da yapılan Akdeniz Oyunları'nda maratonda altın madalya kazanan Ahmet Aytar'ın başarısını tekrarlamak istiyor. 26 yaşındaki Tekgöz, ortaokul yıllarında atletizme başladığını, 13 yıldır yaptığı bu sporda çeşitli Avrupa ve Türkiye dereceleri bulunduğunu söyledi.

KENDİSİ İÇİN ÖNEMLİ

Geçen yıl, 21 kilometrelik 19 Mayıs Samsun Yarı Maratonu'nda aldığı dereceyle 2013'te Mersin'de yapılacak Akdeniz Oyunları'na katılma barajını geçtiğini aktaran Tekgöz, "Bunun benim için çok büyük bir önemi var. Yaklaşık 60 yıldır Elazığ'dan merhum Ahmet Aytar'dan sonra Akdeniz Oyunları'na maratona katılan ilk atlet olacağım" diye konuştu.

HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Ali Haydar Tekgöz, kendilerine imkan verilirse daha büyük başarılar elde edebileceklerini belirterek, antrenörü Arslan Koç'a desteklerinden ötürü teşekkür etti. Atletizm Federasyonu İl Temsilcisi Mustafa Cihan da, Tekgöz'ün çalışmalarında en önemli unsurun imkanlar olduğunu söyledi. Tekgöz'ün hak ettiği desteği bulamadığını dile getiren Cihan, "Özellikle sponsor sıkıntısı çekmektedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tekgöz'ün hedefi Akdeniz Oyunları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN