Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güney Genç Çocuk

Giriş Tarihi: 9.1.2013
Yakınlık ve uzaklık
Çok sevdiğim yazar, Cem Mumcu'nun dediği gibi: ''Sağ elinizle sağ dirseğinize dokunmaya kalkın. Bunu asla yapamayacaksınız. Bu kadar birbirine yakın olmalarına rağmen onları kavuşturamayacağınızı düşünün.'' Aslında bizlere yakın gelen bazı şeyler öylesine uzaktırlar ki… Onları kavuşturmak neredeyse imkansızdır. Ancak kimse onun farkında değildir. Tersine çoğu kişi onları ayrılmaz ikili olarak görür. Bazı insanlar da öyledir işte. Mesafe olarak yakınlardır belki ama kalpleri, düşünceleri beraber değildir. İşte o zaman siz o iki insana asla yakın diyemezsiniz. Çünkü iki insanı yakın yapan, kalplerinin ve düşüncelerinin beraber olmasıdır. Eğer en yakın olduğunuzu düşündüğünüz kişiye bir sırrınızı ya da yaşadığınız bir olayı anlatmıyorsanız bu demektir ki sizin de o kişiyle düşünceleriniz beraber değildir. Bu da sizin o kişi ile yeterince sağlam ilişkilere sahip olmadığınızı gösterir. Eğer iyi dostluklar, sağlam ilişkiler istiyorsanız kendinize uygun bir arkadaş seçmelisiniz. Öncelikle sır tutmalı. Sır tutmalı ki her şeyinizi ona anlatabilecek kadar güven duymalısınız. Sağ el ile sağ dirsek gibi değil de sol el ile sağ dirsek gibi olmalısınız. İstediğinizde kelepçelenecek kadar sıkı…
Hazal sumaytoğlu TED Hatay Koleji 5/a Antakya / Hatay

Aylar
Yılın ilk ayı ocak, Kar yağar kucak kucak. İkinci ayı Şubattır. Soğuğu pek berbattır. Mart kapıdan baktırır, Kazma kürek yaktırır. Nisanda çiçek açar, Uçuşur kuşlar. Mayısta kiraz yeriz, Kuzuları severiz. Haziranda yaz başlar, Dağılır arkadaşlar. Temmuz ateş püskürür, Herkes gölden yürür. Ağustos ateş gibi, Kavurur hepimizi. Eylüle yok sözümüz, Getirir incir, üzüm. Ekim ayı gelince, Kapılırız sevince. Kasımın yağmuru çok, Başka marifeti yok. Aralık yılın sonu, Soğuklar eni konu. Hepsi güzel verimli, Çalışkan sevimli.
Seymen Taşkın TED Hatay Koleji 5/A Antakya Hatay

Öğretmenim
Bana bilgi veren sensin Bize okumayı öğreten İyi günümde, kötü günümde Yanımda olan sensin. Sen benim her şeyimsin Biz de bu yaptıklarınızdan Dolayı size Çok teşekkür ederiz.
Demir İpekçi - Özel ATA İÖO 2-B Antakya / Hatay

Sevgili bahar
Bir gün kalktım Hava güzel Dışarıya çıktım Çiçekler açmış Kelebekler bakar bana Arılar uçar vız vız Kuşlar uçar Bugün bahar.
Selin Özcüler - Özel Adana Koleji 2-B Seyhan / Adana

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güney Genç Çocuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN