Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Borcumu ödeyeceğim

Jimnastik branşında Türkiye'yi ilk kez olimpiyatlara taşıma başarısı gösteren milli sporcu Göksu Üçtaş, Gaziantep'in sporda da marka olacağının altını çiziyor

Giriş Tarihi: 10.1.2013
Milli jimnastikçi Göksu Üçtaş, Gaziantep'e bir jimnastik okulu açmak istediğini söyledi. 5 yaşında Gaziantep'te başladığı jimnastik sporuna kentteki spor tesislerinin yetersizliği yüzünden Bolu'da devam etmek zorunda kaldığını belirten Üçtaş, başarılı jimnastikçiler yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla memleketinde okul açmak istediğini belirtti. Gurbete giden Gazianteplilerin mutlaka geri dönerek çalışmalarına kentlerinde devam ettiklerine dikkat çeken Üçtaş, "Geri dönenler bilgi, beceri ve başarılarını buraya aktarmaya çalışırlar. Sanayide marka olan Gaziantep'in sporda da marka olmasını istiyorum. Bunun içinde destek verildiği taktirde kentime olan borcumu ödeyeceğimi düşünüyorum" diye konuştu.

5 YAŞINDA BAŞLADI
Jimnastikte Türkiye'yi ilk kez olimpiyatlara taşıma başarısı gösteren milli jimnastikçi Üçtaş 1990 yılında Gaziantep'te doğdu. Jimnastiğe ailesinin desteği ile 5 yaşında Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü yaz okulunda başladı. Gaziantep'teki jimnastik tesislerinin yetersizliği nedeniyle antrenörü tarafından Bolu Jimnastik Kamp eğitim Merkezi'ne yönlendirildi ve orada yaşamaya başladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Borcumu ödeyeceğim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN