Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ajans desteği 'modacı' yaptı

Adana Olgunlaşma Enstitüsü'nün Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) desteğiyle düzenlediği kursa katılan 30 kadının giysi tasarımları için özel bir defile düzenlendi

Giriş Tarihi: 11.1.2013
Adana Olgunlaşma Enstitüsü'nün, Çukurova Kalkınma Ajansı'nın (ÇKA) desteğiyle gerçekleştirdiği "Hazır Giyim Model Makinecilik Alanında Ulusal Yeterlilikte Meslek Endindirme Projesi" tamamlandı. Proje kapsamında eğitim alan 30 kadının tasarımları olan giysiler, enstitü öğrencilerinin manken olarak görev yaptığı defilede tanıtıldı. Kursiyerlere sertifikaları törenle verildi.

EVLİLER DE VAR

Projeyle, aralarında evli kadınların da bulunduğu 30 kişiye 360 saat teorik, 90 saat uygulamalı eğitim verildi. Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlerin sertifika töreninde konuşan ÇKA Genel Sekreteri Zekeriya Şarbak, projeyle kadınların kalifiye eleman olarak iş bulmalarının, hatta kendi işlerini kurmalarının amaçlandığını söyledi. Adana Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü İkbal Kalın da konuşmasında, kursiyerlerin büyük çoğunluğunun kendi işini kurmayı düşündüğünü belirtti.

BÜTÇESİ 70 BİN LİRA

Konuşmaların ardından Şarbak ve Kalın ile Seyhan Kaymakamı Ahmet Çınar, kursiyerlerin sertifikalarını verdi. Daha sonra, 70 bin liralık bütçeye sahip eğitimler sırasında kursiyerlerin tasarlayıp diktiği giysilerin tanıtıldığı bir defile düzenlendi. Defilede, Olgunlaşma Enstitüsü'nde öğrenim gören genç kızlar manken olarak podyuma çıktı. Giysilerin, günlük kullanıma uygun çalışmalardan oluştuğu görüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ajans desteği 'modacı' yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN