Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eşekler elektrikli soba ile ısınıyor

Belediyesi'nde çöp toplama işlerinde kullanılan 40 kadrolu eşek, dondurucu soğuğa karşı elektrikli sobalarla ısıtılıyor.

Giriş Tarihi: 11.1.2013 16:27
Yoğun kar yağışı ve dondurucu soğuklar 'de hayatı olumsuz etkiliyor. Mardin'in dar sokaklarında biriken çöplerin toplanmasında kullanılan kadrolu eşekleri dondurucu soğuğa karşı korumak için belediye çareyi ahıra elektrikli ısıtıcı soba yerleştirmekte buldu. İki gündür dondurucu soğukların yaşandığı Mardin'de belediyeye ait kadrolu eşekleri işe çıkarmadıklarını belirten Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu, eşekleri dondurucu soğuktan korumak için ahırları ısıtıcı soba ile ısıttıklarını belirtti. Mardin'in sit alanında olmasının kendileri için çok önemli olduğunu belirten Ayanoğlu, "Tarihi Mardin sokakları dar olduğu için çöp toplama işlerinde eşekleri kullanıyoruz. Soğuk olması nedeniyle iki gündür işe çıkarmıyoruz. Hava soğukları eksi 5 ile 7 dereceye kadar düşüyor. Mardin yüksek rakım olduğu için soğuklar onları etkiliyor. Biz bu konuda da hayvan haklarına azami derecede riayet ediyoruz. Bunların telef olmaması konusunda belediye olarak tedbirlerimizi alıyoruz" dedi.

Hayvan haklarına riayet ettiklerini belirten Ayanoğlu, "Belediye bünyesinde bulunan diğer hayvan barınaklarının da aynı şekilde günlük yemlerini ve bakımlarını sağlıyoruz. Sonuçtu bu hayvanlar da Allah'ın yarattığı varlıklardır. Onları korumakta bizim görevimizdir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eşekler elektrikli soba ile ısınıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN