Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kitap kurtlarını buluşturan fuar

Çukurova 6'ncı Kitap Fuarı, Eğitim Fuarı'yla eş zamanlı olarak kapılarını bugün ziyaretçilere açıyor. Fuarda 100'ün üstünde yazar, okurlarıyla buluşup söyleşecek

Giriş Tarihi: 15.1.2013
Adana'da düzenlenen fuarların en ilgi çekicilerinden biri olan Çukurova Kitap Fuarı, Eğitim Fuarı'yla eş zamanlı olarak bugün 6'ncı kez kitap kurtlarıyla buluşuyor. TÜYAP organizasyonuyla Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde 15-20 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek fuarda yayınevlerinin binlerce kitabın tanıtım ve satışını yapacak. Ziyaretçi sayısının 200 bini aşmasının beklendiği fuarda 100'ün üstünde yazar okuyucularıyla imza günü ve söyleşilerde buluşacak. Ayrıca Fuar bugün saat 12.00'den itibaren ziyaret edilebilecek.

BÜYÜKŞEHİR KATKISI
Fuar öncesi düzenlenen toplantıda konuşan TÜYAP Adana Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Çukurova Kitap Fuarı'nın, Türkiye'de bu yılın ilk kitap fuarı olduğunu belirtti. TÜYAP Kültür Fuarları Genel Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu da fuarda onur konuğu olmayacağını kaydederken, diğer yandan çeşitil sergiler açılacağını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ise Adana'nın okuyan birşehir olduğunu vurguladı. Kitap fuarlarına her yıl büyük bir özveriyle önemli katkılarda bulunduklarının altını çizen Zihni Aldırmaz, bu yıl fuara otobüslerle 50 bin öğrenci getireceklerini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kitap kurtlarını buluşturan fuar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN