Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin'e yakışan öğrenci yurdu

Akdeniz Oyunları Organizasyonu kapsamında Mersin'de yapılan 3 bin 500 kişilik öğrenci yurdu kalitesi ve kapsamı ile görenleri hayran bırakıyor

Giriş Tarihi: 15.1.2013
Akdeniz Oyunları Organizasyonunda sporcuların barınma ihtiyacını karşılayacak olan 3 bin 500 kişilik öğrenci yurdu, konforuyla 5 yıldızlı otelleri aratmıyor. Yurt hakkında açıklamada bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak, "Biz kapasitemizi artırdıkça üniversite gençliğine ekonomik anlamda katkımız artacaktır" dedi.

KYK SÜREKLİ BÜYÜYOR

Kredi ve Yurtlar Kurumu'na son 10 yılda 138 bin kapasite ilave yaptıklarını belirten Genel Müdür Albayrak, "Mevcut olan 308 bin kapasitemizi ise temmuz ayının sonunda 350 bine çıkaracağız. Bunlar çok büyük rakamlar ama hem üniversite gençliğine hem de yatırım yaptığımız şehirlere ekonomik anlamda katkımızı artıracak" şeklinde konuştu. KYK'nın 2013 Akdeniz Oyunları sınavında başarılı olduğunu dile getiren Genel Müdür Albayrak, "Teslim tarihi 20 Haziran olan yurdumuzu biz Mayıs ayının başında Akdeniz Oyunları'na hazır hale getirmiş olacağız. İnşaat alanımızda 910 kişi çalışıyor. En kısa zamanda, bilinçli ve sıfır hatayla yurdumuzu teslim edebilmek için hep bir elden çalışıyoruz" ifadelerine yer verdi.

100 MİLYONLUK YATIRIM

Maliyeti yaklaşık 100 milyon lira olan yurdun, öğrencilerin her türlü talebini karşılayacak donanımlara sahip olduğunu belirten Albayrak, "Odalarımızda 24 saat sıcak su, buzdolabı ve klima mevcut olacaktır. Birer ve üçer kişilik odalar şeklinde tasarlanmaktadır. Bir kişilik odalarımız yüksek lisans yapan öğrencilerimiz için, üçer kişilik odalarımız ise önlisans ve lisans düzeyinde eğitim alan öğrencilerimiz için tasarlanmıştır" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin'e yakışan öğrenci yurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN