Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üzüntüsünü nakışlara işledi

Giriş Tarihi: 15.1.2013
13 yıl önce down sendromu hastası ve tek çocuğu olan oğlunu, ardından da eşini kaybetmenin üzüntüsüyle uyku ve dikkat bozukluğu yaşayan Sevim Muratlı, bir arkadaşının önerisiyle nakış işlemeye başladı. Göz alıcı nakışlar işleyen Muratlı, elde ettiği gelirle oğlunun adına okul yaptıracak. Muratlı, eğitilebilir engelli çocukların da eğitim görmesini istediği okulun yapımını için tüm malvarlığını harcayacak.

EŞİ GENERALDİ

Türk Hava Yolları'ndan (THY) emekli olan Sevim Muratlı, 13 yıl önce Down sendromlu oğlu Oğuzcan'ı 14 yaşındayken bir kaza sonucu, ardından da Türk Silahlı Kuvvetleri'nden Korgeneral rütbesiyle emekli olan eşi Hasan Muratlı'yı böbrek yetmezliğinden yitirmiş. Tek evladı ve eşinin ölümü üzerine uyku ve dikkat bozukluğu yaşayan Muratlı, bir süre tedavi görmesine rağmen iyileşmeyince farklı çözüm yolları aramaya başlamış.

10 YIL UYUMADI

Muratlı yaşadığı süreci şöyle anlatıyor: "10 yıl hiç yatmadım. Doktorlar çare bulamadı. Ankara'da tanıdığım bir meslek lisesi müdürü arkadaşım beni bir hoca hanıma götürdü."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üzüntüsünü nakışlara işledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN