Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cami alanına otopark Çamlık'a park çözümü

Giriş Tarihi: 16.1.2013

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, "Cami alanını istimlak eder, altına otopark ve çarşı yaparız. Çukurova ilçesi ile el ele verir çamlık alanını park yaparız" dedi

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, tartışmalı dini tesis alanının istimlak edileceğini, gerekirse de gelir getirmesi amacıyla altına çarşı ve otopark yapılabileceğini söyledi. Aldırmaz, Çamlık arazisiyle ilgili de "Çukurova Belediyesi ile el ele veririz mükemmel bir park yaparız, istenirse müze yaparız dedi.

YENİDEN GÜMDEME GELDİ

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, Ocak ayı ilk oturumu, meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın yönettiği oturumda, tartışmalı dini tesis alanı ve çamlık alanı yeniden gündeme geldi. CHP'li Meclis Üyesi Bekir Sıtkı Özer, söz konusu bölgede yürüyüş mesafesinde çok sayıda caminin olduğunu, bu camilerin ön saflarının dahi dolmadığı savundu.

TOPLUM NE İSTERSE

Aldırmaz, Özer'in konuşmasına atıfta bulunarak, yürüme mesafesinde camilerin olabileceğini, camilerin toplum açısından önemli olduğuna işaret etti. Aldırmaz, tartışmalı dini tesis alanının istimlak edileceğini, gerekirse gelir getirmesi için altına 'çarşı', bodrumuna da 'otopark' yapılabileceğini kaydederek, "Çamlık alanının imarı, biz geldiğimizde zaten yapılmıştı. Burada bütün kamuoyunun duyarlılığına katılıyoruz, imarı ne olursa olsun park yapacağız. Çukurova ilçesiyle ele ele veririz, buraya mükemmel bir park yaparız, ya da müze yaparız, toplum ne isterse onu yaparız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cami alanına otopark Çamlık'a park çözümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN