Seyhan'dan şehir meydanı

Giriş Tarihi: 16.1.2013

Seyhan Belediyesi, Adana'nın ilk şehir meydanı için harekete geçti. Belediye Başkanı Azim Öztürk, 6 bin metrekarelik meydanın temelini kısa süre sonra atacaklarını söyledi

Adana'yı en'ler, ilk'ler ve rekorlarla tanıştırdıklarını söyleyen Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, şehre nesiller boyu hizmet verecek bir projeyi hayata geçireceklerini belirtti. Seyhan Kültür Merkezi'nin önünde bulunan ve açık otopark olarak kullanılan 6 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek Adana tarihinin ilk ve fonksiyonel şehir meydanının temeli en kısa süre sonra atılacak. 80 civarındaki ev ve işyerini sahipleriyle teker teker anlaşarak kamulaştıran Seyhan Belediyesi açılan bölgeye ilk olarak Seyhan tarihinin ilk kültür merkezi inşa edildi. Başkan Öztürk, açılışını Başbakan Erdoğan'ın yaptığı Seyhan Kültür Merkezi'nin yanındaki 6 bin metrekarelik alanda zemini otopark, üst kısmı şehir meydanı olacak yeni projeyi kısa bir süre içinde hayata geçireceklerini söyledi.

GELECEK KUŞAKLAR İÇİN

Belediye Başkanı Öztürk, hizmet üretirken Adana'nın ve Adanalının menfaatlerinin düşünüldüğünü belirterek, "Göreve ilk geldiğimizde 'Gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışıyoruz' ifadesini kendimize düstur edinmiştik. Bu anlamda hepsi birbirinden önemli projelerimiz şimdi Adanalının hizmetinde. Bu çalışmalarımız nesiller boyunca hizmet vermeyi sürdürecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seyhan'dan şehir meydanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN