Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beşler'den dev yatırım

Giriş Tarihi: 20.1.2013

Gaziantepli Beşler Grup'un yeni yatırımları olan nişasta ve yem fabrikaları Başbakan Erdoğan tarafından hizmete açılacak

Gaziantep merkezli Beşler Grup'un yeni yatırımları olan Beşan Nişasta ve Beşyem Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak. 280 kişinin istihdam edildiği yeni tesislerin bölgede tarım ve hayvancılığa büyük katkılar sağlayacağını söyleyen Beşler Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Çakmak, iki tesisin bölge ve ülke tarımına ciddi katkılar sağlayacağına inandıklarını söyledi.

BÖLGE ÜRETİMİ ARTACAK

Beşan Nişasta'nın günde 750 ton mısır işleme kapasitesi bulunduğunu belirten Mesut Çakmak, tesisinin kapasitesini 250 ton daha arttırabilecek özelliğe göre inşa edildiğini, halen 180 civarında olan çalışan sayısının önümüzdeki dönemde 250'yi geçeceğini söyledi. Çakmak, Beşan Nişasta'nın ülkenin ve bölgenin en modern tesisi olduğunu, bölgede mısır üretimini ciddi şekilde arttıracağını kaydetti.

TAMAMI İHRAÇ EDİLİYOR

Tesiste nişastanın yan ısıra glikoz, früktoz gibi şeker bazlı ürünlerin de imal edildiğini, bu ürünlerin tamamının ihraç edildiğini kaydeden Çakmak, "Beşan Nişasta fabrikası 13 ayda tamamlandı. 31 bin metrekare alan üzerinde kurulu olan tesiste 61 bin tonluk depolama kapasitesi var. Yıllık mısır işleme kapasitemiz 250 bin tonun üzerindedir" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşler'den dev yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN