Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mehmet BONCUK: Gaziantep

Giriş Tarihi: 22.1.2013
Başbakan Erdoğan Gaziantep'te her anı dolu bir hafta sonu yaşadı.
Cuma günü akşamdan geldiği kentin dört bir tarafında farklı farklı etkinliklere katıldı, hemen hepsinde de uzun uzadıya konuştu. Çok şey gördü, çok şey de anlattı.
Mevzubahis Gaziantep olunca söylenecek, konuşulacak çok şey oluyor.
Örneğin ilk programında uzun uzadıya anlattığı yatırımlar.
Yatırımları devlet yapıyor ama Gaziantep insanının sürükleyici etkisi, hangi partiden olduklarına bakılmasının vekillerinin Ankara'daki yoğun çabaları ve yerel yöneticilerinin dirayetlerinin eseri.
Önceki yıllarda da böyleydi; rahmetli Taşar ve Batallı başta olmak üzere kentin vekilleri şehirlerine bir liralık bile fazla hizmet getirmek için onca çaba sergilediler.
Aynı heyecanlı çalışma bugün de devam ediyor.
Mesela Mehmet Erdoğan, sabahtan akşama durmuyor.
Ülkenin dört bir yanında Gaziantep ile ilgili çalışmalar yetmiyor, bakıyorsunuz bir Türki Cumhuriyetlerde, bir Ortadoğu'da, Avrupa'da.
Siyasetçinin böylesine koşturduğu bir kentin sanayicisi de elbette üzerine düşeni yerine getirir, daha çok yatırım yapar, çalışma hevesi daima yerinde olur.
Başbakan Erdoğan'ın Gaziantep'e sürekli geniş zaman ayırmasının, konuşmalarında sık örnek göstermesinin temelinde bu olgu yatıyor.
Bu arada Erdoğan'ın son gezisinde açılışların hepsi kamu kurumlarına ait hizmetlerdi, sadece Beşler Grup'un iki fabrikasının resmi açılışına yaptı Başbakan.
Binden fazla çalışanı olan Beşler ailesi, yönetim kurulu başkanından kapıdaki güvenlik görevlisine kadar aynı heyecanla açılışa katıldı. Milyon dolarlık yatırımları mütevazı ve kısa cümlelerle anlatan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çakmak'ın "Çalışanlarımıza ve Gaziantep'e hayırlı olsun" dileği dikkat çekiciydi.
Hiç kimse kazandığını sadece kendi malı olarak görmüyor, bu da Gaziantep'in en önemli farkı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet BONCUK: Gaziantep
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN