Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çevreci kent için 3 milyon avro hibe

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kilis yolu üzerinde hayata geçireceği "Ekolojik Kent" projesi için Fransa Dış Ticaret Bakanlığı'ndan 3 milyon avro hibe alacak

Giriş Tarihi: 24.1.2013
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kendi enerjisini üretecek ve doğal yaşamı sağlayacak "Ekolojik Kent" projesi için Fransa'dan 3 milyon Euro civarında hibe desteği alacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Güzelbey, Kilis yolu üzerindeki bölgenin ekolojik bir kent olarak Gazianteplilerin hizmetine sunulacağı belirterek, "Ekolojik kentin alt yapı ve fizibilite çalışmaları için de bu hafta başında Fransa Dış Ticaret Başkanlığı ile protokol imzaladık. 3 milyon Euro civarında bir destek verecekler" dedi.

BELEDİYECİLİK DEĞİŞTİ

Belediye hizmetlerinde sahaların biraz daha farklılaştığını anlatan Güzelbey, "Artık hiç bir belediye kalkıp da 'şu kadar asfalt, şu kadar park, sosyal tesis yaptım' demiyor. Belediyelerin şuandaki uğraş sahaları içerisinde sosyal dengesizliği giderici projeler geliştirmek ve yapmak, fakirliği azaltıcı projeler üretmek, bunun yanı sıra küresel ısınma karşısında yeni bir tavır belirlemek ve yapılan imar planlamalarının da ekolojik tabanlı olması yönündeki çalışmalar yer alıyor" dedi.

ÖDÜLLÜ PROJE
İmar planlarının da ekolojik olmasına çok önem verdiklerini söyleyen Güzelbey, " Yeni bir alanı ekolojik kent olarak belirledik. Bu projemiz uluslararası boyutlarda ödül aldı. Projemizin alt yapı ve fizibilite çalışmaları için Fransa Ekonomi Bakanı Nicole Bricq ve Dış Ticaret Başkanlığı'nın yetkilileri ile birlikte protokol imzaladık. 3 milyon Euro civarında bize bir hibe desteği verecekler. Kilis yolu bölgesi ekolojik bir kent olarak Gazianteplilerin hizmetine sunulacak. Uluslararası boyutta da destek gördüğü, finansı için hiçbir sorun yaşamadığımız bu alan Gaziantep'in en yaşanılır bölgesi olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çevreci kent için 3 milyon avro hibe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN