Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şebeke noktasına gidecek kalmasın

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Beşatlı köyündeki vatandaşlar, cep telefonları çekmediği için, 'Şebeke Burada Servisi' ile her gün 3 kilometre gitmek zorunda

Giriş Tarihi: 24.1.2013
Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Beşatlı köyünde yaşayan vatandaşlar, GSM şebekeleri çekmediği için cep telefonları ile konuşabilmek için ilginç bir yönteme başvuruyorlar. İlçeye 10 km mesafede bulunan, 875 nüfuslu köyde yaşayan Sami Şatır, kendisine ait minibüsü ile köy sakinlerini cep telefonu görüşmeleri için her gün belirli saatlerde 3 kilometre uzaklıktaki GSM şebekelerinin çektiği noktaya götürüp geri getiriyor.

YILLARDIR AYNI

Yıllardır aynı sorunu yaşadıklarını belirten köy sakinlerinden Fethi Erci, "Şebeke sıkıntısına yetkililer bir türlü çözüm bulamadılar. Dışarıdaki arkadaşlarımızla, kardeşlerimizle hiçbir şekilde köyde iletişim kuramıyoruz. Yakınlarımızla telefon görüşmek için her gün böyle 3 kilometre yol kat ederek bu minibüsle gelip gitmek zorunda kalıyoruz. Çok mağdur durumdayız" dedi.

CEP TELEFONUNU KIRDI
Yaşanan soruna "Ben bu telefonu kullanamayacaksam ne yapayım" deyip cep telefonunu kırarak tepki gösteren Enver Aslan, "Köyde cep telefonu olan yaklaşık 400 vatandaş var. GSM operatörlerine defalarca dilekçe verdik ama bir şey yapmadılar. Her saat başı buraya gelip telefon konuşuyoruz. Minibüs olmadığı zamanlar yaya gelmek zorunda kalıyoruz" diye konuştu.

ŞEBEKE BURADA SERVİSİ
'Şebeke Servisi' minibüsünün sürücüsü Sami Şatır, "Her köyde şebeke var, sadece bizim köyde yok. Çaresizdik. Ben de biraz da köylülerimizin çaresizliklerinden böyle bir yola başvurdum. Köylüler bir ücret öderlerse alıyorum, ödemezlerse almıyorum. Biraz da hizmet amaçlı yapıyorum. Çok zor durumda olan insanlar oluyor. Mecbur kaldım" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şebeke noktasına gidecek kalmasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN