Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Memurluğu özendiren eğitimden kurtulmalıyız

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut, gençleri sürekli memur olmaya şartlayan eğitim sisteminden bir an önce kurtulmak gerektiğini ifade etti

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası(MTSO) Başkanı Şerafettin AŞUT, zenginliğin girişimcilikten geçtiğini ve özellikle kadınların girişimciliğe ve iş yaşamına yönlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Mersin Doğa Koleji'nde öğrencilerle bir araya gelen Aşut, MTSO olarak meslek liseleri başta olmak üzere, Mersin'deki tüm okulları gezerek girişimciliği özendireceklerini ve öğrencilerle buluşacaklarını söyledi.

BU BİR KÜLTÜR

Girişimciliğin bir kültür olduğunu ve genç yaşlarda bu fikre aşina olamayanların ileri yaşlarda girişimci olmakta zorluk yaşayacaklarını dile getiren Aşut, "Korkularla ve endişelerle yetiştirilen nesiller kendine olan güvenini kaybeder. Bu trendin tersine çevrilerek, yani denemekten çekinmeyen ve korkmayan nesillerin yetiştirilmesi gerekiyor" şeklinde konuştu.

YENİ BİR SİSTEM VAR

Yeni bir sanayi devrimi ve ekonomik sistemle karşı karşıya olduklarını ifade eden Aşut, "Bilgisizlik, tembellik ve korkularla dolu bir dünyada, çivi olmaya karar verirseniz tepenize vuran çok olur. Endişelerle, sanal korkularla hayallerinizden uzaklaşır ve tembelliğe dalarsanız, lokomotif değil, vagon olursunuz. Kim nereye götürürse oraya gidersiniz. İhtiyacınız olan şeyler bilgi ve bu bilgiyi ürüne dönüştürecek olan girişimci ruhtur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memurluğu özendiren eğitimden kurtulmalıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN