Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversite gitti, tabelası kaldı

Giriş Tarihi: 25.1.2013
Türkiye'nin en genç devlet üniversitesi olan Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin kuruluş çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor.
Rektör Prof. Dr. Âdem Ersoy ve ekibi hummalı bir şekilde bir yandan personel alıyor, ihtiyaçlarını gideriyor, diğer yandan da sürekli kalabileceği bir bina için arayışını sürdürüyor.
Rektör Ersoy geçenlerde basınla kahvaltıda buluşmuş ve birkaç ay önce taşındıkları Real yolu üzerindeki yeni ama geçici binaları hakkında bilgi vermiş, "Üç yıl kadar buradayız" diye de eklemişti.
Bunlar gazetelere de yansıyan bazı bilgiler ama bizim bugün asıl dikkat çekmek istediğimiz konu, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin tabelasının hâlâ Adana Büyükşehir Belediyesi'nin girişinde duruyor olması.
Üniversite taşınalı epey oldu ama neden o tabela kaldırılmadı, doğrusu merak ediyoruz. Üniversitenin taşındığını bilmeyen ya da duymayanlar, bir işleri varsa hâlâ Adana Büyükşehir Belediyesi'nin Atatürk Caddesi üzerindeki tarihi halkevi binasına geliyorlar. Tabii boş yere zaman kaybetmiş oluyorlar.
Yetkililer bir zahmet o tabelayı kaldırsınlar da karışıklıklara bir an önce son versinler. Bizden söylemesi...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversite gitti, tabelası kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN