Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATSO Başkanı Çinçin: Kadın işgücü artmalı

Giriş Tarihi: 26.1.2013

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, "İstihdamın yüzde 70,3'ü erkeklerden oluşuyor. Bu iyi değil" dedi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) İl Kadın Girişimciler Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıya ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, ATSO Meclis Başkanı Hayrettin Çolakoğlu, Hatay Avrupa Birliği Türkiye İş Geliştirme Merkezi (ABİ- GEM) Direktörü Bülent Soylu ve kurul üyeleri katıldı.

AVRUPA'NIN GERİSİNDEYİZ

ATSO Başkanı Hikmet Çinçin konuşmasında kadınların iş ve sosyal yaşamın vazgeçilmezleri olduğunu ifade ederek, "Ama Türkiye'de maalesef kadının işgücüne katkısı Avrupa Birliği verilerine göre oldukça geride. İstihdam yükünün yüzde 70,3'ü erkeklerden oluşmakta. Bunun ideali yüzde 50-50'dir. Hadi bunu da kabul edemedik, en azından yüzde 45'e 55 gibi bir oranı bu ülkenin yakalaması lazım" dedi.

POZİTİF AYRIM SÜRMELİ

Herkese, seçilmişlere, atanmışlara ve kadınlara ortak görev düştüğünü belirten Çinçin, "Bu konuda KOSGEB desteklerinde veya girişimcilerin desteklenmesinde kadınlara pozitif ayrımcılık yapılmakta. Bu yapılan pozitif ayrımcılık kadının lehine daha da arttırılarak sürdürülebilmesi lazım." dedi. Konuşmaların ardından TOBB, ATSO Kadın Girişimciler Kurulu toplantısında fikir alışverişlerinde bulunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATSO Başkanı Çinçin: Kadın işgücü artmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN