Şanlıurfa'da kentsel dönüşüm başlatıldı

Kentsel dönüşüm çalışmalarına hız veren Şanlıurfa'da 2013 yılı milat olacak. Başkan Ahmet Eşref Fakıbaba, kamulaştırmanın tüm hızıyla sürdüğünü söyledi

Giriş Tarihi: 28.1.2013
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi kentsel dönüşüm yapacağı eski sanayi bölgesindeki arsaların sahipleriyle kamulaştırma konusunda yüzde 70 oranında anlaştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, kentsel dönüşümle ilgili olarak mal sahiplerinin de yüzde 50'si ile anlaşmaya vardıklarını söyledi. Fakıbaba, 2013 yılının kentsel dönüşümde bir milat olacağını belirtti. 2013 yılına dair çalışmalarını anlatan Fakıbaba, "İnşallah TOKİ ile birlikte hızlı bir şekilde kentsel dönüşüm başlayacak. Yeni vilayet önündeki Cumhuriyet Meydanı hemen başlamak üzere. Sayın Bakanımız Faruk Çelik geldiğinde orada güzel bir temel atma töreni yapacağız. Topçu Meydanı devam ediyor. 15 ile 20 gün içerisinde hem merkez komutanlığını hem askeri mahveli yıkacağız ve Samsat Meydanını ortaya çıkartacağız" dedi.

MARTTA BAŞLAYACAK

2013 yılında dönüşümden geçecek mahalleleri dolaştıklarını anlatan Başkan Fakıbaba, "Mahallelerde artık hemen hemen bir problem kalmadı. Çok az bir eksikliğimiz var. Bu eksiklikleri de 2013 yılı ihalesi içerisine almış durumdayız. Mart ayından itibaren hızlı bir şekilde çalışmalarımızı yürüteceğiz. Amacımız 2013 yılının sonunda daha güzel bir Urfa'yı, daha sorunsuz bir Urfa'yı ortaya çıkarabilmek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şanlıurfa'da kentsel dönüşüm başlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN