Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"İbretlik" ayakkabılar panoda sergileniyor

Giriş Tarihi: 29.1.2013

Gaziantep'te bir yardım kuruluşu, ihtiyaç sahiplerinin ayaklarında aşınan ayakkabıları sergilemeye başladı

Gaziantep'te 19 yıldan beri yardıma muhtaç insanlara sıcak yemek ve giysi yardımı yapan Uşşaki Vakfı, yemek almaya gelenlerin ayaklarındaki yırtık ve eski ayakkabıları alarak yerine yenisi veriyor. Vakfa ait mağazadan yeni ayakkabılarını giyen ihtiyaç sahipleri, eski ayakkabılarını da vakıf görevlilerine teslim ediyor. Yetkililer, üzerine kâğıtları iliştirdikleri ayakkabıları, çektikleri fotoğraflarıyla birlikte panoya yerleştiriyor.

KALPLERİ RAHATLATTIK

Vakfın Gaziantep Şube Müdürü Ömer Yetişkin, panoda sergilenen ayakkabıları ilerleyen zamanlarda büyük bir alana alacaklarını belirtti. Bazı "ibretlik" ayakkabıları da mağazanın içindeki "eski ayakkabı panosu"nda sergilediklerini aktaran Yetişkin, ''Bu ayakkabıları panoya astık, panodan aldığımız ibretle hem ihtiyaç sahiplerine daha kaliteli ayakkabılar sunduk hem de hayır yapanların kalplerini rahatlattık" dedi.

ÖRNEK TABLO OLACAK
Vakfa ziyarete gelenlerin ayakkabıları görünce şaşırdıklarını vurgulayan Yetişkin, "Geçtiğimiz günlerde ilkokul öğrencisi bir yavrumuz annesiyle vakfa geldi. Annesi çocuğunun ayakkabısını gösterdi, tabanı delinmişti, çocuk utancından ağladı ve eski ayakkabısını çöpe attı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İbretlik" ayakkabılar panoda sergileniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN