Yumurtalık sahili turizm yatırımcılarını bekliyor

Yumurtalık sahili, turizm teşvik kanunu ile turizm amaçlı yatırım yapmak isteyen yabancı ve yerli girişimcilere açıldı.

Giriş Tarihi: 29.1.2013 16:40
Yumurtalık Sahili'nin 'Doğal Sit' alanı 2634 sayılı 'Turizm Teşvik Kanunu' ve bu kanunun 8. maddesine dayanılarak çıkartılan 'Kamu Taşınmazlarının Turizm Yatırımcılarına Tahsisi Hakkında Yönetmelik' hükümlerine uygun olarak turizm amaçlı yatırım yapmak isteyen yabancı ve yerli girişimcilere açıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yumurtalık Belediye Başkanı Turgut Erişmen, 2634 sayılı Turizm Teşvik Yasası kapsamında Mülkiyeti Hazineye ait taşınmazın Yumurtalık, Kemal paşa Mahallesi, Çatalbükü Mevkiinde bulunan 239 Ada Kadastral Parsel 22 özel parsel-1 de 1000.Yataklı otel ve tatil köyü tahsisi Yine Yumurtalık İlçesi, Kemalpaşa Mahallesi, Çatalbükü Mevkiinde 239 Ada 22 Kadastral Parsel ve özel parsel 2. De 1000 Yataklı Otel ve Tatil Köyü alanı Turizm ve Kültür Bakanlığının izniyle tahsis edilmiştir. Turizm yatırımcıları için son müracaat tarihi 15.03.2013 Saat 16.30'dur' diye konuştu.

Yerli ve yabancı turizmcileri otel ve tatil köyü inşa etmeleri için Yumurtalık'a beklediklerini kaydeden Erişmen, 'Turizm Teşvik Kanunu' gereğince her türlü muafiyet ve desteğin sağlanacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yumurtalık sahili turizm yatırımcılarını bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN