Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adil Konukoğlu: Ne kadar övünsek azdır

Giriş Tarihi: 30.1.2013

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adil Konukoğlu, kentin sanayileşme ve ihracatta rekorlar kırdığını belirtti

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, Gaziantep'in geçen yıl ihracatta rekorlar kırdığını ve Türkiye'den daha fazla büyüdüğünü, kentin toplam ihracatının yüzde 92,2'sini sanayi ürünlerinin oluşturduğunu belirterek "Oda olarak ne kadar övünsek, gururlansak yeridir" dedi.

İHRACAT ARTTI
GSO'nun Ocak ayı Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Abdulkadir Konukoğlu başkanlığında yapıldı. Toplantıda Gaziantep ekonomisinin geçen yılki gelişimini değerlendiren GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, Gaziantep'ten geçen yıl yüzde 19,3 oranında artışla 5 milyar 879 milyon dolarlık ihracat yapıldığını anımsattı.

AĞIRLIK SANAYİDE

Gaziantep'in geçen yıl en fazla ihracat yapan iller arasında altıncı sırada yer aldığını ve en fazla ihracat yapan ilk 10 il arasında ihracatını en fazla artıran il olduğunu belirten Konukoğlu, kentin ihracatının ithalatını karşılama oranın yüzde 117 olduğuna dikkati çekti. AB ülkelerine ihracat düşüşlerinin devam ettiğini, diğer taraftan gerek Arap yarım küresinde, gerekse Afrika ülkelerine ihracatlarının önemli derecede arttığını ifade eden Konukoğlu, toplam ihracatın yüzde 92,2'sini sanayi ürünlerinin oluşturduğunu bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adil Konukoğlu: Ne kadar övünsek azdır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN