Berdan doldu su sıkıntısı yok

Başkan Macit Özcan, "İnşallah önümüzdeki günlerde yağacak yağmur ve mayıs-haziran ayı döneminde karın erimesi ile yaz aylarında da içme suyu konusunda bir sıkıntı olmayacak" dedi

Giriş Tarihi: 31.1.2013
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, bölgemizin şu ana kadar aldığı bol yağış sebebi ile Berdan Barajı'nın doluluk anlamında istenilen kapasiteye yaklaştığını söyledi. Başkan Macit Özcan, "İnşallah önümüzdeki günlerde yağacak yağmur ve karın, Mayıs- Haziran ayı döneminde erimesi ile yaz aylarında da içme suyu konusunda bir sıkıntı olmayacaktır" dedi.

BORULAR DEĞİŞTİ

Dünya Bankası'ndan alınan kredi ile şehir içindeki yıpranmış ve çürümüş içme suyu borularının tamamını yenilediklerini ifade eden Başkan Macit Özcan, "Bu yıpranmış borular yüzünden Berdan'dan gelen suyun yarıya yakını toprağın altında kayboluyordu. 700 kilometre uzunluğundaki boruları değiştirerek, kayıp-kaçak oranını büyük ölçüde azalttık" diye konuştu.

ÖNLEMLER ALINDI
MESKİ bünyesinde içme suyuna çok büyük yatırımlar yaptıklarını sözlerine ekleyen Başkan Macit Özcan, "Kentin değişik bölgelerinde toplam 60 bin tonluk su depoları yaptık. Bu depolardaki sular, olağanüstü bir su sıkıntısında Mersin'in 1 aylık ihtiyacını karşılayacak kapasitede olup bekletilmektedir. Kent halkının gönlü rahat olsun. Biz her türlü olumsuzluğa karşı önlemimizi aldık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Berdan doldu su sıkıntısı yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN