Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaçak yazıhaneler en sonunda yıkıldı

Giriş Tarihi: 3.2.2013

Adana'da yıllardır otobüs firmalarının bilet sattığı ve yolcularını servisle otogara ulaştırdığı 17 yazıhane, ruhsatsız oldukları için yerle bir edildi

Adana Türk Kuşu Kavşağı'nda neredeyse 30 yıldır otobüs firmalarının yazıhane olarak kullandığı işyerleri, ruhsatsız olduğu için yıkıldı. Turan Cemal Beriker Bulvarı üzerindeki 17 yazıhane yerle bir edilirken, artık demirleri hurdacılar toplamaya başladı. Öte yandan Adanalıların otogara gitmeden bilet alabilme ve servis araçlarına binebilme olanakları ortadan kalktı.

MAHKEME KARARI VAR

Otobüs yazıhanelerinin sonunu hazırlayan süreç, Seyhan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nün bir süre önce yaptığı denetimlerle başladı. Müdürlüğün, yazıhanelerin ruhsatsız olduğunu belirleyip encümene bildirmesi üzerine Seyhan Belediyesi'nden yıkım kararı çıktı. Kararın tebliğ edildiği yazıhane işletmecileri yargıya gitti ancak mahkeme Seyhan Belediyesi Encümeni lehine karar verdi.

FİRMALAR KENDİLERİ YIKTI

Mahkeme kararını işyerlerine ileten Seyhan Belediyesi, yıkım ekipleri ve polis tedeğiyle yazıhaneye geldi. İşyerlerinin sahiplerinin "İçeride kıymetli eşyalarımız var, onları boşaltıp dükkânları kendimiz yıkacağız" demesi üzerine belediye yıkımdan vazgeçti. İşletme sahiplerinin çağırdığı inşaatçılar dükkânları yıkarken, hurdacılar da artık malzemeleri topladı.

ADRES GÖSTERİLMELİ
Otobüs yazıhanelerinin yıkılması bir yandan görüntü kirliliği ve bölgede yaya trafiğinde yaşanan sıkıntıyı ortadan kaldırırken, diğer yandan otobüsle seyahat edenleri zora soktu. Şimdiye kadar kent merkezinden kolayca bilet alabilen, servislerine binebilen Adanalılar, "Artık otogara gitmek zorunda mı kalacağız? Servisler nerede yolcu alacak? Bunların çözümü için, yıkılan yazıhaneler yerie firmalara yer gösterilmeli" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaçak yazıhaneler en sonunda yıkıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN