Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'den 24 köprü birden

Büyükşehir Belediyesi, kent içi ulaşım sorununu çözmeye yönelik çalışmalarında 2,5 yılda 24 köprü inşa ederek, hem araçlar hem de yayalar için büyük bir kolaylık sağladı

Giriş Tarihi: 5.2.2013
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, 2000- 2010 yıllarını kapsayan 10 yıllık süreçte Adana'da sadece 4 köprü yapıldığını, ancak kendisinin görevde olduğu son 2,5 yılda yapılan köprü sayısının 24'ü bulduğunu söyledi. Son olarak Yeşilbulvar'ın PTT Evleri Mahallesi civarında DSİ sulama kanalı üzerine yaptığı köprünün tamamlandı, çevresinde asfaltlama çalışmalarına başlandı.

"HAYATI KOLAYLAŞTIRDIK"
DSİ sulama kanalları ve Sarıçam Deresi üzerine yapılan köprülerle kent trafiğine önemli ölçüde çözüm getirildiğini belirten Aldırmaz, "Adana ortasından iki sulama kanalı geçen bir kent. Ayrıca Yüreğir'de Sarıçam Deresi araç ve yaya trafiğini engelliyor. Biz son 2,5 yılda yaptığımız araç köprüleriyle hemşerilerimizin hayatını kolaylaştırmayı amaçladık" dedi. Akıllı Dokunuş Projesi kapsamında yapılan kavşak düzenlemelerinin yanında köprü inşaatları ile Adanalılara zaman ve yakıt tasarrufu kazandırdıklarını belirten Aldırmaz, "Hemşerilerimiz derenin ya da DSİ sulama kanalının bir yakasından diğer yakasına çok uzun mesafeleri kat etmeden geçmeye başladı. Yapım aşamasında olanların tamamlanmasıyla kısa zamanda köprü sayısı 30 olacak" diye konuştu.

YENİLERİ YAPILIYOR

Mavi Bulvar'da yaptıkları köprülerde vatandaşların karşı şeride geçmek için kilometrelerce yol almasının önüne geçtiklerini kaydeden Aldırmaz, "Son olarak Yeşilbulvar'da DSİ sulama kanalında bir köprü yaptık ve asfalt çalışmalarını bitirdik. Yine Kıyıboyu'nda 1'inci kanal üzerinde yaptığımız köprü de bitmek üzere. Ayrıca Kanalköprü'yü de her iki yanından 8'er metre genişletiyoruz" şeklinde konuştu.

ARAÇ FİLOSU DAHA GÜÇLENDİ
Adana Büyükşehir Belediyesi, araç filosunu 24 yeni araçla güçlendirdi. Makina İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanı Zafer Baylan, Zihni Aldırmaz'a yeni araçlarla ilgili bilgi verdi. Büyükşehir araç filosuna 24 yeni araç kazandırıldığını belirten Zafer Baylan, araçların 6 milyon TL'ye mal edildiğini açıkladı. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da, yeni araçlar içinde yer alan 16 çekicinin çöp naklinde kullanılacağını belirterek, "Biz çöp nakli ile ilgili 22 milyon TL'lik ihaleyi iptal ettik ve çöp naklini kendimiz yapmaya başladık. Bu işten yılda 6 milyon TL tasarruf yapacağız. Yani bu araçlar bir yıl içinde kendini amorti edecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'den 24 köprü birden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN