Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antakya OSB artık sorunsuz bir yer

Antakya OSB Başkanı Tahsin Kabaali, sorunlu olan OSB'yi sorunsuz hale getirdiklerini belirterek, "Hedefimiz Cumhuriyetin 100. yılı 2023'te 300 tesiste 30 bin kişiye istihdam sağlamak" diye konuştu

Giriş Tarihi: 9.2.2013
Antakya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Kabaali, sorun yumağı halinde yönetimini devraldıkları OSB'yi yaptıkları çalışmalarla sorunsuz hale getirdiklerini söyledi. Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın mensuplarına OSB'yi gezdiren ve yaptıkları hizmetleri yerinde göstererek kamuoyuyla paylaşan Kabaali hedeflerinin Cumhuriyetin 100. yılında OSB'de 300 tesiste 30 bin kişiye istihdam sağlamak ve 1 milyar dolar ihracat yapmak olduğunu açıkladı.

HİZMETLERİ SIRALADI

Yönetim Kurulu üyeleriyle Antakya OSB'de yaptığı basın toplantısında konuşan Kabaali, "Görevde bulunduğumuz 1,5 yıllık süre içerisinde başta 800 metreküp/ gün kapasiteli atık su arıtma tesisinin devreye alınması olmak üzere toplam 11 km uzunluğundaki iç yol aydınlatmasını yaptık. 13 bin metrekarelik parke yol yapım ve tadilatını, güvenlik ve MOBESE sistemini ve tüm altyapı sorunlarını çözüme kavuşturduk. 7 olan personel sayısını 41'e, 1 olan hizmet aracı sayısını da 11'e çıkardık" dedi.

HEDEF 30 BİN İSTİHDAM
İstihdam ile ihracatın yanı sıra kalifiyeli eleman yetişmesi için çalışma yaptıklarını da ifade eden Kabaali, "2014'te genişleme alanında yatırımcılara tahsisler yapılması ve Meslek Lisesi ile Meslek Yüksek Okulu kurulması planlanmaktadır. Şu anda 152 hektar olan Antakya OSB'nin büyüklüğü bu genişlemenin ardından 285 hektara çıkacaktır. Hedefimiz Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023'te 300 tesiste 30 bin kişiye istihdam sağlamak ve 1 milyar dolar ihracat yapmaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antakya OSB artık sorunsuz bir yer
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN