Hayvancılık OSB için destek istedi

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, hayvancılığın geliştiği kentte Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi kurulması gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 11.2.2013
AK Parti Milletvekili Öznur Çalık, Malatya'daki hayvancılık birlikleri ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'i ziyaretinin ardından, kentte bir hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi kurulması gerektiğini söyledi. Çalık'ın ziyaretinde Ziraat Odası, Şeker İş Sendikası, Süt Üreticileri Birliği, Besi Yetiştiriciliği Birliği ve Et ve Et Üreticileri Birliği'nden üyeler hazır bulundu. Malatya'ya 212 yılında 864 bin, 2013 yılının başında ise 632 bin TL yatırım yapıldığını açıklayan Çalık, "Et Balık Kurumu ilimizde günlük 50 adet kesim yapmaya başladı. Bununla birlikte ilimizde bir hayvancılık OSB ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Sayın bakana bunu ilettik. Ayrıca halen kayıt dışı, küpesiz, pasaportsuz halde bulunan hayvanların kayıt altına alınması için sistemin bir süreliğine açılmasının önemini de konuştuk" dedi.

KAYISI İSTASYONU
Malatya'da çok ciddi bir gen bankası görevi yapan Kayısı Araştırma İstasyonu'nun devamlılığının sağlanması gerektiğini de belirten Çalık, istasyonun fiziki şartlarının iyileştirilmesi konusunda Bakan Eker'den destek talebinde bulunduklarını ifade etti. Çalık, "Meyvecilik Araştırma Enstitümüz var. Tarım meslek lisemiz var. Bu kuruluşlarımızdan azami derecede istifade etmeliyiz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayvancılık OSB için destek istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN