Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Van küllerinden doğuyor, yeniden ayağa kalkıyor

Depremin darbe vurduğu Van, enerji santrali, Fuar ve Kongre Merkezi ve Tekstil Kent ile ayağa kalkacak

Giriş Tarihi: 11.2.2013
Depremin sarstığı Van, "Üç Altın Proje" ile cazibe merkezi oluyor. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Van, yeniliklere açık, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda yeni gelişmeleri yakından takip etmesiyle "Doğunun incisi" benzetmesine yakışır bir tarzda büyümeye devam ediyor.

3 YENİ PROJE

Depremin ardından Büyükşehir statüsüne alınan Van ayağa kalktı. Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) katkılarıyla hazırlanan üç proje kente damgasını vuracak. "Tuşba Fuar ve Kongre Merkezi" projesi ve de bölgeyle beraber tüm komşu ülkelere ihracat yapılmasını sağlayacak olan "Tekstil Kent" projelerinin hayata geçiriliyor olması kent için büyük fırsatlar yaratacak.

ENERJİ SANTRALİ

VATSO öncülüğünde öncelikle ilin kalkınması için, kentin en doğal ve güçlü yönü olan güneş enerjisinden faydalanarak bir enerji santrali kurulması projesi, kültürel ve sanatsal altyapıyı güçlendirerek ekonomiye katma değer katacak. İlin yeniden kalkınması, sanayi ve ticaretin gelişip, istihdamın artması konusunda büyük gayretler sarf eden VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu şunları söyledi:

KOBİ'LER BÜYÜYECEK
Kalkınma Bakanlığı ve Van Valiliğinin de desteğiyle, Üç Altın Proje ile Van yeniden cazibe merkezi olacak. Enerji santrali, Fuar ve Kongre Merkezimiz ile Tekstil Kent, tarihi şehrimize canlılık ve ekonomik güç katacak. KOBİ'ler büyüyecek. İstihdam artacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Van küllerinden doğuyor, yeniden ayağa kalkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN