Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Maraş'ın aslanları yeni OSB'lere ihtiyaç duyuyor

Giriş Tarihi: 12.2.2013
Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Çinkay, OSB sahasında 2012 yılı sonu itibariyle 56 sanayi parselinin 47'sinde üretim yapan, firmalarda 6 bin 485 kişinin istihdam edildiğini ve OSB Bölgesinde faaliyet gösteren fabrikalarda kullanılmak üzere 12.000.000 m3/yıl olacak şekilde doğalgaz çekilmesi için müracaatlarını yaptıklarını söyledi.

ALTYAPI ÇALIŞMASI
Çinkay, "Kahramanmaraş OSB bölgesinin atık su arıtma tesisi fizibilite raporu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na sunuldu. Projemiz Bakanlığın 2013 yılının yatırım programında yer aldı ve 2013 yılı ilk yarısında projenin ihaleye çıkması planlandı. Bölgemizin artan enerji ihtiyacının karşılanması için Kılavuzlu trafo merkezinden 2 x (3 x 477 ) MCM iletkenli, çift devre enerji nakil hattı çekilecek. Bu projenin maliyeti 1.500.000 TL'dir. İhale aşamasına gelen projenin yaklaşık 6 ayda tamamlanması bekleniyor. Bölgemizde altyapı çalışmaları da tamamlanmıştır" dedi.

GELECEĞİMİZ PARLAK

Müteşebbis işadamlarından OSB'de yatırım yapmak üzere arsa talebinde bulunduklarını ve boş parsel olmadığı için taleplerinin geri çevrildiğini söyleyen Başkan Abdullah Çinkay, "Acil olarak yeni OSB'lere ihtiyacımız var. Devletten aldığı her kuruşu yeniden yatırıma dönüştüren Kahramanmaraşlı sanayiciler, öz sermaye ağırlıklı çalıştıkları için yaşanan krizlerde güçlerini koruyarak yollarına devam ettiler. Kahramanmaraş'ın önü bu gelişmelerle açıktır. Kent sanayisinin geleceği parlaktır. Çünkü Kahramanmaraşlı sanayici hep emin adımlarla yoluna devam etmiştir" diye konuştu
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maraş'ın aslanları yeni OSB'lere ihtiyaç duyuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN