Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kozarena heyecanı

Mersin ve Malatya'daki stat inşaatları devam ederken Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, sporseverlere müjdeyi verdi: TOKİ 5 ilde stat yapacak. İlk temel Adana Kozarena için atılacak

Giriş Tarihi: 13.2.2013
Gençlik ve Spor Bakanlığı, güneyi modern statlara boğacak. Mersin ve Malatya'nın statlarının inşaatlarını sürdüren bakanlık, başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile birlikte Adana, Diyarbakır, Gaziantep ve Hatay'a milyon dolarlık statlar inşa etmek için hazırlıklarını tamamladı. Mimarlık harikası stadyumlarla Türkiye'nin spor altyapısında devrim niteliğinde değişiklik yapacak.

AKILLI STATLAR

Aralarında akıllı statların da yer aldığı yeni futbol mabetlerinin tribün altları değerlendirilerek bireysel sporlar için kullanılacak. Dev tesisler şehrin tarihi kültürünü yansıtmasına ayna olacak. Mersin karetta, Malatya kayısı şeklini alacak. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ise Adanalı sporseverlere müjdeyi verdi. TOKİ'nin Adana, Samsun, Diyarbakır, Kocaeli ve Sakarya illerinde inşa edeceği 33 bin seyirci kapasiteli stadyumların ilkine Adana'da başlanacağını belirtti.

YAKINDA TEMELİ ATILIYOR

Vali Coş, yapımı tamamlandığında stadyumun 33 bin seyirci kapasitesine sahip, son derece modern görünümlü ve uluslararası standartlarda olacağını ifade etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2011 yılında Adanalılar'a verdiği müjdenin çok yakında gerçekleşeceğini belirten Coş, "Başta Kültür ve Turizm Bakanımız Ömer Çelik olmak üzere, milletvekillerimize destekleri için teşekkür borçluyuz" diye konuştu.

TAM BİR TESİS

Coş, "Yüreğir ilçesi sınırları içerisinde inşa edilecek 33 bin seyirci kapasiteli stadın yanında 7 bin 500 seyirci kapasiteli spor salonu, 2 bin 500 seyirci kapasiteli olimpik yüzme havuzu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binası, sporcu sağlık merkezi binası, 8 kulvarlı müstakil atletizm sahası, doğal çim yüzeyli futbol sahası, olacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kozarena heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN