Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MELİH ABİ: "Duygu Kafe'nin önü harika oldu"

Giriş Tarihi: 13.2.2013
SABAH Adana Bürosu'nda yıllardır birlikte çalıştığımız arkadaşımız Ufuk Tekin, editörlük görevini de üstlendiği için gazeteyi her gün sıkı biçimde inceler.
Haliyle Melih Abi köşesinde yer alan yazıları da takip eder.
Ufuk arkadaşımız bana, "Melih hocam, daha çok eleştirel yazılar çıkıyor sizin köşenizde. Hoş arada övgüler de oluyor ama çok değil.
Adana'da şu sıralar çok güzel bir icraatı oldu Büyükşehir Belediyesi'nin, onu da yazsak ya" dedi. "Neresi?" diye sorunca da "Duygu Kafe'nin önünden yakınlarda geçtiniz mi?" diye soruyla karşılık verdi.
O anlattı, ben yazdım.
Şöyle dedi:
Mavi Bulvar'ın doğu kısmından başladığı yerde Duygu Kafe var biliyorsunuz.
Eskiden minik ve bakımsız bir parkın çevrelediği bu alan baştan başa değiştirildi. O civardaki gereksiz yapılar yıkıldı, alan kazanıldı, ayrıca palmiye ağaçları dikildi, yol güzergâhında değişiklik yapılarak trafik akışı değiştirildi.
Bir bütün olarak bakınca Duygu Kafe'nin bulunduğu alan çağdaş bir kente yakışan bir mimari tasarımla göze de hitap edebilen bir görünüme kavuştu. Güzel Türkçemizde 'Marifet iltifata tabi' diye bir söz vardır.
Bu bölgeyi eski sıradan halinden kurtarıp estetik ve rahatlık açısından çok hoş bir görünüme kavuşturan Adana Büyükşehir Belediyesi yetkililerini yürekten kutlamak gerekiyor. Darısı, çalışmaları hızla devam eden Mavi Bulvar'ın da başına...

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
MELİH ABİ: "Duygu Kafe'nin önü harika oldu"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN