"Balcalı'da yüz nakli yapabiliriz"

Giriş Tarihi: 16.2.2013

Plastik cerrah Prof. Dr. Osman Metin Yavuz, "Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi yüz nakli yapabilecek mikro cerrahi altyapısına sahiptir" dedi

Çukurova Üniversitesi yönetimi, iddialı değerlendirmelerde bulundu. Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, "Tıp fakültemiz birkaç dal dışında dünyayla yarışabilecek durumdadır" derken Başhekim Prof. Dr. Yeşim Taşova "Markayız ve değerimizi her geçen gün yükselteceğiz" diye konuştu. En ilginç çıkış ise ÇÜ Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Anabilim Dalı hocası Prof. Dr. O. Metin Yavuz'dan geldi: Hastanemiz yüz nakli yapabilecek donanım ve kadroya sahiptir. ÇÜ Sosyal Tesisleri'nde konuklarını ağırlayan Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, geçtiğimiz yıl 543 bin 274 poliklinik (günde bin 488) ve 61 bin 685 ameliyat yapan bir hastane olduklarını anlattı. "Balcalı alanında bir numaradır ve biz marka değerimizi yükseltmeyi umuyoruz" diyen Prof. Taşova, "Yeni birim ve hastanelerle altyapımız güçlenecek; çünkü müthiş bir kadroya sahibiz" diye konuştu.

"YÜZ NAKLİ YAPABİLİRİZ"
ÇÜ Tıp Fakültesi Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Rektörlük Başdanışmanı Prof. Dr. Osman Metin Yavuz, bir soru üzerine "Yüz nakli yapabilecek kadro ve imkânlara sahip olduklarının" altını çizdi. ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar da dönüşümün hiç de kolay olmayan zorlu bir süreç olduğunu vurguladıktan sonra Balcalı Hastanesi'nin aynı anda 200 hastaya bakım hizmeti verebilen en büyük yoğun bakım ünitesine sahip olduğuna dikkat çekti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Balcalı'da yüz nakli yapabiliriz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN