Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yol yapılmayınca iş şoförlere kaldı

Giriş Tarihi: 16.2.2013

İskenderun'da şehir içi ve beldelere yolcu taşıyan minibüs şoförleri, güzergahlarındaki bozuk yolun belediye tarafından düzeltilmemesi üzerine kazma küreği alıp işe koyuldu

Hatay'ın İskenderun ilçesinde Tayfur Sökmen Bulvarı ile otogarın kesiştiği kavşakta belediye ekiplerinin yaptığı çalışma sonrasında yolun onarılmaması, gerek şoför, gerekse çevrede iş yeri bulunan esnafı isyan ettirdi. Çalışma bittikten sonra günler geçmesine rağmen kazılan yerlerin onarılmamasını eleştiren esnaf kazma küreği eline aldı.

ESNAF TEPKİLİ

Belediyeyi göreve çağıran esnaf, "Su şebekesi yenileme çalışmalarını anladık. Ama rutin kanalizasyon ve alt yapı tamiratları sonrasında en işlek yolların tamir edilmemesi canımıza tak etti. Yeni aldığımız araçlar 6 ayda hurda haline döndü. Baktık ki belediye yetkililerinin ilgileneceği yok, iş başa düştü deyip kazma- küreği alıp bozuk yolları onarmaya başladık" dedi.

"KÖYE BENZİYOR"
Başka alternatifleri kalmadığı için kendi işlerini kendilerinin yaptığını anlatan şoförler, "Defalarca belediye yetkililerine sorunumuzu ilettik, bir sonuç alamadık. İskenderun'da hiçbir şey 'daha güzele' gitmiyor. Tam aksine, güzelim şehrimiz belediye hizmetlerinin olmadığı köy görüntüsüne büründü" şeklinde isyan ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yol yapılmayınca iş şoförlere kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN