Latin Amerika ve Afrika Royal Halı'nın hedefinde

Giriş Tarihi: 18.2.2013

Üretim ve cirosunu 2013'te yüzde 22 artırma kararı alan Royal Halı, 700 çeşit ürünüyle Brezilya, Arjantin gibi Latin Amerika ülkeleri ile Afrika'ya açılma hazırlığında

Son 10 yılda dış pazarlarda dengelerin değiştiğini gözlemleyen Royal Halı, 2013 yılında üretim ve ciroda yüzde 22 büyüme kararı aldı. Royal Halı, 700 çeşit halısı ile Brezilya, Arjantin ve Afrika ülkelerine açılacak. 2005'te Gaziantep'in tanınmış ailelerinden Nakıboğlu ailesi tarafından kurulan ve Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşlarından NAKSAN Holding bünyesinde faaliyete geçen Royal Halı, dünyayı yeniden keşfetmeye hazırlanıyor.

YÜZDE 30 İHRACATA

Royal Halı Yönetim Kurulu Başkanı Taner Nakıboğlu, Türkiye'deki halıların yüzde 90'ının, dünyadaki halıların ise yüzde 35'inin Gaziantep'te üretildiğine dikkat çekti. Taner Nakıboğlu, "Royal Halı olarak katma değerli ürün açısından sektörün lideri konumundayız" dedi. 2012'de 234 milyon liralık bir ciro gerçekleştirdiklerini belirten Taner Nakıboğlu, "Üretimimizin yüzde 70'i iç piyasaya, yüzde 30'u ise ihracata gidiyor. Bu yıl hem üretim hem de ciro anlamında yüzde 22'lik bir büyüme hedefi belirledik. Yıl sonunda ciromuzun 275 milyon lira olmasını bekliyoruz" dedi.

YENİ PAZARLAR BULACAK

Geçen yıl 500 bin adet halı satışı yaptıklarını söyleyen Taner Nakıboğlu, Türkiye genelindeki bin 300 mağazada 700 çeşit ürünü tüketicilerle buluşturduklarını kaydetti. 180 adet Royal Halı show-room'u bulunduğuna dikkat çeken Taner Nakıboğlu, 2013 yılı sonuna kadar bu rakamı 250'ye çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı. Taner Nakıboğlu, "550 kişinin istihdam edildiği şirketimizde yıllık 3 milyon metrekare halı üretiyoruz" dedi. Royal halı olarak aralarında Çin, Brezilya, Hindistan ve Arjantin'in de bulunduğu 50'yi aşkın ülkeye halı satışı gerçekleştirdiklerini bildiren Taner Nakıboğlu, "2013 yılında Brezilya, Arjantin ve Afrika ülkelerini hedef pazar olarak belirledik. Dünyayı yeniden keşfederek, kendimize yeni pazarlar bulacağız" dedi.

KİŞİYE ÖZEL HALI
18 kişilik bir ekiple gerçekleştirdikleri Ar-Ge çalışmaları sayesinde sundukları yenilikçi ürünlere dikkat çeken Taner Nakıboğlu, Antibakteriyel Halı, SigortHalı ve Ebru Halı'dan sonra şimdi de Kişiye Özel Halı uygulamasını başlattıklarını açıkladı. Taner Nakıboğlu, "Müşterilerimiz bize gelerek istedikleri halının rengini ve desenini seçiyor. Biz de kendi istekleri doğrultusunda oluşturdukları halıyı, sadece kendileri için üretiyoruz. Mevcut tezgahlarımızda 8 renk ile halı üretimi yapılabilirken, Kişiye Özel Halı uygulamasında renk seçeneğimiz oldukça geniş. Adeta tüketicilerimizin hayallerini halıya dokuyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Latin Amerika ve Afrika Royal Halı'nın hedefinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN