Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Celalettin Güvenç: Kan kanla yıkanmaz

Akçakale'ye bağlı Karatepe köyünde silahlı kavgada ölen 4 kişinin ailesini ziyaret eden Vali Güvenç sağduyu çağrısı yaptı

Giriş Tarihi: 20.2.2013
Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, hafta sonunda Akçakale'ye bağlı Karatepe Köyünde komşular arasında çıkan ve bir aileden 4 kişinin ölümü, 3 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı kavganın ardından taziye ziyaretinde bulundu. Yakınlarını kaybeden Aslaner ailesine başsağlığı dileyen Güvenç, sağduyu çağrısı yaptı.

GEREKEN YAPILIYOR

Vali Güvenç, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini, bunu yapanların kanun nezdinde cezasını çekeceğini dile getirdi. Vali Güvenç şöyle devam etti: "Gereken ne ise yapıyoruz. Buraya gelmemdeki amaç ilk önce acınızı paylaşmak, ölenlere rahmet, yakın efradına sabır dilemektir. Sizlere de kan kan ile yıkanmaz, yanlış yanlış ile doğrultulmaz demek için geldik. Gençlerimizi ve çocuklarımızı nefretle ve kinle birbirine düşürmeye hiçbirimizin hakkı yok."

BU TOPRAKLARDA BİTSİN
Özellikle gençlere seslenen Vali Celalettin Güvenç, kan davasını, adam öldürmeyi artık bu topraklardan yok etmek gerektiğini belirterek, "Şu cennet topraklarda, şu bereketli topraklarda çok şükür suyumuzu getirmişiz. Altın değerinde pamuk üretiyoruz. Şükredeceğimize, çalışacağımıza, çabalayacağımıza daha zengin olmanın yollarını arayacağımıza birbirimizi kırıyoruz, birbirimize sıkıntı çıkarıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Celalettin Güvenç: Kan kanla yıkanmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN