Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devlet hastanesi 700 günde tamam

Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, AK Parti iktidarı döneminde çok önemli hizmetlere kavuşan Ceyhan'a büyük bir yatırımın daha getirildiğini söyledi

Giriş Tarihi: 23.2.2013
TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Ceyhan'a 250 yataklı modern bir hastane yapılması için son aşamaya gelindiğini ve hastanenin temelinin yakında atılacağını bildirdi. Ünüvar, "4 Nisan 2012 günü hastanenin ihalesi Sağlık Bakanlığı tarafından yapılmıştı. Ancak Ceyhan Belediyesi hastane yapılmasını engellemek için Danıştay'a dava açınca inşaat başlayamamıştı. Danıştay 6. Dairesi, belediyenin itirazını reddedince hiçbir engel kalmadı. Hastane inşaatı yakında başlayacak" dedi.

İNŞAAT 11 AY GECİKTİ
Ceyhan'ın köyleriyle birlikte 170 bin nüfusa sahip Adana'nın çok önemli bir ilçesi olduğunun altını çizen Necdet Ünüvar, "Bu güzide ilçemizde şu anda hizmet veren hastane yetersiz kalıyordu. Ceyhan'a ve değerli Ceyhan halkına yakışır bir hastane yapılması konusunda çalışmaları başlattık. Sağlık Bakanlığı bu çabalarımızın sonucu ilçemize 250 yataklı çok modern bir hastane yapılması için karar aldı. Ama ne hikmetse Ceyhan Belediyesi hastane inşaatının durdurulması için tüm yollara başvurdu. Danıştay'a yapılan itiraz sonucu inşaat 11 ay gecikti" diye konuştu.

40 MİLYONLUK YATIRIM
Yakında temeli atılacak olan hastanenin 80 bin metrekarelik alana inşa edileceğini belirten Necdet Ünüvar, "Çağdaş sağlık hizmetlerinin verileceği, 4 katlı olarak projelendirilen 250 yatak kapasiteli hastanenin odaları lüks bir otelden farksız olacak. Odalar tek ve iki kişilik olarak dizayn edilecek. Her odada duş ve tuvalet bulunacak. Ayrıca bir de helikopter pisti yer alacak" dedi. Hastane inşaatını TOKİ'nin üstlendiğini de vurgulayan Ünüvar, toplam yatırım miktarının 40 milyon TL civarında olacağını belirtti. Necdet Ünüvar, hastane inşaatının 700 günde bitirileceğini de söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet hastanesi 700 günde tamam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN