Zabıtadan kaldırım işgaline ceza yağdı

Mersin'de kaldırım işgali denetimleri kapsamında, 10 günde toplam 33 bin 123 lira ceza kesildi. Özellikle GMK Bulvarı, İstiklal Caddesi ve Pozcu'da yoğunlaşan denetimler vatandaşı sevindirdi

Giriş Tarihi: 23.2.2013
Mersin Büyükşehir Belediye Zabıta Müdürlüğü ile merkez ilçe belediyelerin ilgili birimleri tarafından gerçekleştirilen kaldırım işgali denetimleri hem esnaf hem de vatandaşların olumlu eleştirilerini aldı. Çeşitli kesimlerden gelen şikayetler üzerine harekete geçen ekipler, yoğunluğun olduğu bölgelerde denetim yaptı. Kaldırımları işgal edenlere 10 günde toplam 33 bin 123 lira ceza kesildi.

ISRARCILAR AFFEDİLMEDİ
Özellikle GMK Bulvarı, İstiklal Caddesi, Pozcu, Kuvayi Milliye Caddesi gibi halkın yoğun olarak kullandığı caddelerde gerçekleştirilen denetimlerde, kaldırımları işgal ettiği görülen esnafa uyarılarda bulunuldu. Uyarılara rağmen işgaliyede ısrar eden işletmelere ise ilgili yönetmelik gereği cezai yaptırım uygulandı. Denetimleri, vatandaşların ve esnafın, daha temiz ve rahat bir ortamda yaşayabilmeleri için gerçekleştirdiklerini ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan "Söz konusu emir ve yasaklara uymamakta ısrar eden esnafa ceza yazmak zorunda kaldık" dedi.

ORTAK ÇALIŞMA YAPILIYOR
Esnafın büyük çoğunluğunun bu denetimlerden memnun olduğunu söyleyen Başkan Özcan "Esnafımız bize bu konuda büyük destek veriyor. Bu denetimlerdeki tek amacımız kentimizi bu tür görüntü kirliliğinden kurtarmanın yanı sıra, halkımızın da daha sağlıklı ve huzurlu bir ortamda alışverişlerini yapmalarını sağlamaktır. Uygulamalarımız 15 günde bir sürekli olarak devam edecek" diye konuştu. Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde kentteki tüm ana caddeler üzerinde yürütülen çalışmaları, Yenişehir, Akdeniz, Toroslar ve Mezitli ilçelerininin asayiş müdürleri ile zabıta müdürleri yürütüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zabıtadan kaldırım işgaline ceza yağdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN