Ercan ATALAY: İnadına turuncu ol(a)madı!!!

Giriş Tarihi: 26.2.2013
Günlerdir beklenen Adana derbisi pazar günü oynandı. Tüm iyi niyet demeçlerine rağmen saha içinde ve saha dışında olayların çıktığı derbide kazanan taraf olmadı.
5 Ocak Stadyumu'nda şimdiye kadar görülmemiş güzellikte bir ambians vardı.
Özellikle Adanaspor taraftarları İspanyol ve İngiliz taraftarları kıskandıracak şekilde görüntüler yarattı. Görsel şov ve açılan pankartlar o kadar güzeldi ki biz bu görüntülere dalmışken bir anda Adanaspor'un 1-0 mağlup duruma düştüğünü gördük.
Ilık bir şubat ayında çok güzel duygularla başlayan maçta dakikalar ilerledikçe Adanaspor'un bir türlü düzen tutturamadığı kontratak üzerine kontratak yediğine şahit olmaya başladık. Adana Demirspor ise 1-0 önde başlamanın morali ile daha akıllıca daha Adanaspor'u sinirlendirici agresif bir futbol oynamaya çalıştı. Tabi bu durum dostluk adına hoş olmayan hareketleride beraberinde getirdi. Futbol adına fazla bir kalitenin olmadığı maçta taraftarların şov yönü çok güzel ancak kavga yönü çirkin bir derbi seyrettik.
Spor bireylerin toplumsal yaşam içerisinde birbirileri ile konuşarak anlaşabildikleri evrensel bir dildir. Spor öylesine bir etkinliktir ki dinleri dilleri eğitim düzeyleri sosyal statüleri ne olursa olsun insanların bir araya gelip yarışabilecekleri veya seyredebilecekleri uygun ortamlar yaratmaktadır.
Spor sayesinde insanlar birbirileri ile yarışır heyecan sevinç ve üzüntü gibi duyguları birlikte yaşarlar. Spor insanların heyecanlanarak sevinerek veya üzülerek yaşadıkları sosyal bir şölendir.
Bir ülkede spor kültürünün yerleşmesi sporun dostluk kardeşlik ve evrensellik ilkelerinin yaşam bulması ile anlaşılır. Spor kültürü ülkemizde ne yazık ki skor kültürü haline dönüşmüştür. Vur kır parçala bu maçı kazan kültürü maalesef ülkemizde büyük bir problem halindedir.
Sporu bir şölen bir eğlence olarak görüp skora değil barış kardeşlik beraber eğlenme beraber üzülmeye gönül vermiş centilmen oyuncu ve taraftarlara sahip olacağımız günleri yaşamak umuduyla...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ercan ATALAY: İnadına turuncu ol(a)madı!!!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN