Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belindeki makasa 54 bin TL tazminat

Adana'da 1995 yılında bıçaklandıktan sonra ameliyata alınıp vücudunda makas unutulan ve 13 yıl bu şekilde yaşayan Hasan Baltacı, 54 bin TL tazminat kazandı

Giriş Tarihi: 27.2.2013
Adana'da evine giderken kavganın ortasında kalarak bıçaklanıp hastaneye kaldırılan Hasan Baltacı'nın ameliyat sırasında belinde makas unutulduğu 13 yıl sonra ortaya çıktı. 2008 yılında yeniden yapılan bir operasyonla vücudundaki makastan kurtulan Baltacı, hastane aleyhine tazminat davası açtı. 54 bin lira tazminat kazanan Baltacı'nın davası iki tarafın da itirazı üzerine Danıştay'a taşındı.

AĞRILARI DİNMEDİ
İnşaat işlerinde çalışan evli ve 2 çocuk babası 45 yaşındaki Hasan Baltacı, 1995 yılında kavganın ortasında kaldı. Kalbinin altından bıçaklanarak yaralanan Baltacı, Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ameliyata alınan Baltacı, 10 gün sonra taburcu edildi ancak ağrıları dinmek bilmedi. Doktorlar, sürekli hastaneye giden Baltacı'ya ağrısı kesici verip, 'Yeni ameliyat oldun, geçer' diyerek gönderdi. 13 yıl bel ağrısıyla yaşadıktan sonra tekrar Adana Devlet Hastanesi'ne başvuran Baltacı'nın belinde makas unutulduğu anlaşıldı. ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde geçirdiği ameliyatla belindeki makastan kurtulan Baltacı, "Doktor benim belimde makas unutarak hayatımı kararttı. Hâlâ bunun zararını çekiyorum. Çalışamadığım için 1,5 yıldır kiramı, su ve elektrik faturamı ödeyemiyorum" dedi.

X-ray komedisi
Ameliyat olduktan sonra belinde makas kaldığı için başına komik olayların da geldiğini anlatan Baltacı, "Polis merkezine gidiyorum, X-ray cihazını geçiyorum makine çalıyor. Polisler şaşırıyor ne var sende diye, beni içeri almıyorlar. Adliyeye gidiyordum yine aynısı" dedi.

Bakanlığa dava açtı
Baltacı, 130 bin liralık tazminat davası açtığını ve mahkemenin Sağlık Bakanlığı'nı 54 bin lira tazminata mahkum ettiğini kaydetti. Bakanlığın, Danıştay'a temyize gittiğini belirten Baltacı, "Ben de tazminatı az bulduğumu söyleyerek itiraz hakkımı kullandım. Danıştay'dan karar çıkınca doktora da dava açacağım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belindeki makasa 54 bin TL tazminat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN