Büyükşehir Belediyesi'nden 1 günde 100 noktada hizmet

Giriş Tarihi: 27.2.2013

Bir günde kentin 100 noktasında hizmet üreten Büyükşehir Belediyesi birimleri Adana'nın daha çağdaş bir kent olması için çalışıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin çeşitli birimleri ile ASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, bir günde 100 ayrı noktada hizmet üretiyor. Ekiplerin gece-gündüz çalıştığını söyleyen Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, "Büyükşehir'e bağlı ASKİ Genel Müdürlüğü, Fen İşleri Daire Başkanlığı, Yol Şube Müdürlüğü, Park-Bahçeler Müdürlüğü ile Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı personeli güney, doğu, batı, kuzey ayırımı yapmadan hizmet üretiyor" dedi.

KAVŞAK ÇALIŞMALARI
"Akıllı Dokunuş Projesi" kapsamında, kent içi trafiğini rahatlatmak amacıyla meydan ve kavşaklarda yeni düzenlemeler yaptıklarını, düzenleme yapılan kavşak sayısının 50'yi bulduğunu vurgulayan Aldırmaz, çalışmaların devam ettiğini söyledi. Aldırmaz, yeni bulvarlar, kaldırım düzenlemeleri, engelsiz mekanlar, peyzaj uygulamaları, sanayi sitelerinin yollarının yapımı, mezarlık düzenlenmesi gibi çalışmalar yapıldığını kaydetti.

30 YENİ KÖPRÜ

Başkan Vekili Aldırmaz, "Amacımız, daha yaşanabilir bir kent yaratmaktır. 'Ortak Akıl Toplumun Projesidir' anlayışıyla yürütülen hizmetlerimizi, vatandaşımızın takdirle karşılaması, bizleri daha iyisini yapmaya teşvik etmektedir. Son 10 yılda sadece 4 köprü yapılmışken biz 2,5 yılda 30 yeni köprü yaptık. Bunun yanında 50 yılda yapılan 152 kilometre ana kolektöre 2,5 yılda 105 kilometre ilave ettik" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir Belediyesi'nden 1 günde 100 noktada hizmet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN