Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güvercin festivali üçüncü kez yapıldı

Giriş Tarihi: 28.2.2013

Kahramanmaraş'ta bu yıl 3. kez düzenlenen güvercin festivalinde birbirinden güzel güvercinler boy gösterdi

Kahramanmaraş Belediyesi ve Kahramanmaraş Güvercin ve Ötücü Kuşlar Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği Güvercin Festivali'nin bu yıl üçüncüsü düzenlendi. Kahramanmaraş Fuar Merkezi (KAFUM)'da düzenlenen ve iki gün süren festivalde yaklaşık 25 ilden gelen güvercin yetiştiricileri katıldı. Kamyon kasasına doldurulan binlerce güvercin bir anda serbest bırakılarak ıslıklar eşliğinde uçuruldu.

YOLU BULUYORLAR

Başkan Poyraz havaya bırakılan güvercinlerin kendi yuvalarını bulacağına işaret ederek, "Güvercin besleyenlerin söylediğine göre bu bırakılan güvercinler kendi yuvalarını buluyormuş. Demek ki kalpleri ve hissi duyguları ile hareket ederek buluyorlar yuvalarını. Ben öncelikle bu festival için ilimiz dışından gelen misafirlere hoş geldiniz diyor, festivalin düzenlenmesinde emeği geçenleri kutluyorum" dedi.

25 İLDEN GELDİLER
Kahramanmaraş Güvercin ve Ötücü Kuşlar Derneği Başkanı Yıldırım Bayazıt ise 25 ilden gelen katılımcıların kuşları arasında bir yarışma düzenlediğini ifade ederek dereceye giren kuşların sahiplerine çeşitli ödüller verildi. Kahramanmaraş Güvercin ve Ötücü Kuşlar Derneği Başkanı Yıldırım Bayazıt ise Belediye Başkanı Mustafa Poyraz'a katkılarından dolayı plaket takdim etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güvercin festivali üçüncü kez yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN