Abdülkadir Ağa zirveyi seviyor

Giriş Tarihi: 1.3.2013

Gaziantep'te Gelir Vergisi'nde ilk 5 sırayı Konukoğlu ailesinin fertleri aldı. Listenin başında yer alan Abdulkadir Konukoğlu 20 yıldır yerini koruyor

Gaziantep'in Kurumsal ve Gelir Vergisi rekortmenleri ödüllendirildi. Gelir Vergisi'nde ilk 5 sırayı Konukoğlu ailesinin fertleri paylaşırken, Kurumlar Vergisi'nde ise Merinos ilk sırayı aldı. Gelir Vergisi'ndeki ilk sırada bulunan SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, kesintisiz 20 yıldır listenin ilk sırasını kimseye kaptırmıyor. Ailenin diğer fertleri de 2000 yılından bu yana sürekli listede ilk sıralara doğru yükselmeye başladı, bu yıl da ilk 5'i tamamen kapattı.

İLK 5'TE KONUKOĞLU
Grand Otel'de düzenlenen törende konuşan Vali Vekili Mevlüt Kurban, "Devlet toplanan paranın nasıl ve nereye gittiğini insanlara anlatırsa, vergi o kadar artar" dedi. Gaziantep Vergi Dairesi Başkanı Erol Çember ise "Ülke gelirlerimizin yaklaşık yüzde 88'i vergilerden oluşmaktadır. Devletin mevcudiyeti, varlığı, devamlılığı toplanan vergi gelirlerine bağlıdır" diye konuştu. Törende yapılan açıklamaya göre, Gaziantep'te geçen yıla ilişkin kayıtlara göre Gelir Vergisi'nde ilk 5 sırayı Abdulkadir Konukoğlu, Zeki Konukoğlu, Adil Sani Konukoğlu, Fatih Konukoğlu ve Cengiz Konukoğlu alırken, Kurumlar Vergisi'nde ise sıralama Merinos Halı, Gülsan Sentetik, Sanko Pazarlama, Şölen Çikolata ve Bulut Tekstil şeklinde oldu.

YENİ ÜYELER KATILIYOR

109 yıllık köklü bir şirket olan SANKO'nun sahipleri Kurumlar Vergisi'nin yanı sıra Gelir Vergisi'nde de ilk sıralarda yer alırken, listenin başındaki Abdulkadir Konukoğlu tam 20 yıldır ilk sırayı kimseye kaptırmadı. 2000'li yıllara kadar listenin ilk 10'u arasında sadece Abdulkadir Konukoğlu ile temsil edilen Konukoğlu ailesi 2003-2004'te 3 kişi, 2005'ten buyana da en az 6 kişiyle temsil ediliyor.

ETKİLİ İŞADAMI: ARSLAN
Öte yandan Mersin'de de Mahmut Arslan, Arbel Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olarak, Ekonomist Dergisi'nin hazırladığı Ekonomiye Yön Veren Anadolu'nun En Etkili 50 İş İnsanı listesine 20'nci sıradan girdi. Mersin Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİ- AD) ve Çukurova SİFED Başkanı Ahmet Akkurt, "MESİAD Üyesi Sayın Mahmut Arslan, Arbel Grubu'nu küresel bir marka haline getirirken, Mersin'i terk etmeyip kentin zenginleşmesi, istihdamın artması için çaba harcamaya devam ediyor" dedi.

DAHA ÇOK İŞ
Abdulkadir Konukoğlu, vergi ile ilgili düşüncelerini söyle açıklıyor: "Hedefimiz öncelikle mümkün olduğu kadar daha çok yatırım yaparak, grubumuzu büyütmek. Biz kazanırken daha çok insanı istihdam etmek ve müşterilerimize, iş yaptığımız kesimlere de kazandırmaktır. Kazandığımız parayı da vergi olarak devletimizle, sosyal sorumluluk anlayışıyla halkımızla paylaşmaktır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abdülkadir Ağa zirveyi seviyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN