Adana spor kenti olacak

Adana'da yapılacak olan tesislerin alanını gezen Bakan Suat Kılıç, kente 203 milyon liralık yatırım paketi hazırladıklarını dile getirdi

Giriş Tarihi: 3.3.2013
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Adana'ya 203 milyon liralık yatırım yapacaklarını söyledi. 33 bin kişilik KOZARENA Stadı ile Seyhan ve Yüreğir Gençlik Merkezi'nin yapılacağı alanları gezen Bakan Suat Kılıç, Akdeniz Oyunları'nda Adana'nın ev sahipliği yapacağı kano ve kürek tesislerini ve Adana Atlıspor Kulübü'nü de gezerek, "2013 yılı Adana için altın bir yıl olacak" dedi.

SEYHAN VE YÜREĞİR COŞACAK

Bakan Kılıç, ilk olarak Seyhan Gençlik Merkezi'nin yapılacağı bölgeyi Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ve AK Parti milletvekilleriyle birlekte inceledi. Burada Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz tarafından karşılanan Bakan Kılıç, Adana'yı bir spor kenti yapacaklarını söyledi. Bakan Suat Kılıç şunları söyledi: "Seyhan ve Yüreğir'de yapacağımız nizami spor salonu bulunan gençlik merkezi sadece Adana'da uygulanacak ve yaklaşık 7.5 milyon liraya mal olacak." Kılıç, daha sonra Sarıçam ilçesinde yapılacak 33 bin seyirci kapasiteli stadın alanını gezdi. Kılıç, Adana'ya sundukları hizmetlerin devamının geleceğini belirterek, "Stadımız 33 bin seyirci kapasiteli. Şehrin yapısına, iklimine, coğrafi konumuna uygun olarak hazırlanan bir proje. Önemli bir stadyum olmasının yanında Adana'nın modern yapısına uygun bir eser kazandırmış oluyoruz. İmar düzenlemeleri yapıldı. Büyükşehirle arazi takası gerçekleştirildi. Yılın ikinci yarısında temelini atacağız" dedi. Müjdelerini sıralayan Bakan Kılıç, "Adana'ya ayrıca 7 bin 500 kişilik spor salonu kazandıracağız. Akdeniz Oyunları kapsamında iki dominant branşın müsabakaları burada yapılacak. Bunlardan biri binicilik. Akdeniz ülkelerinden gelen dünyanın sayılı listelenmiş yarış atları Adana'da olacak. Durgun su sporlarını Seyhan Baraj Gölü'nde icra edeceğiz. Akdeniz Oyunları geçtikten sonra da durgun su ve binicilikte gençlerimizi olimpiyatlara hazırlayacağımız önemli spor kentleri arasına dahil ediyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana spor kenti olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN