Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Artık koltukları kadınlara bırakın

Adana'nın dış ticarette çok geri kaldığını söyleyen TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Esra Özden, "Artık koltukları kadınlara bırakın" çağrısı yaptı

Giriş Tarihi: 3.3.2013
TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Esra Özden, Gaziantep'in geçen yılı 10 milyar doların üzerinde dış ticaretle kapattığını, aynı alanda Adana'nın 5 milyar doları yakalayamadığını belirterek, "Kimse kusura bakmasın. Erkek egemen ekonomi yönetimiyle Adana'yı ancak buraya kadar getirebildiniz. Sanayiciliği bizden öğrenen bir kentin yarısı kadar dış satım yapamamış olmak zoruma gidiyor. Artık koltuklarınızı kadınlara bırakın. Bu işe bizim elimiz değsin" dedi.

BÜYÜME İHRACATTAN GEÇİYOR

Adana Sanayi Odası'nda gerçekleştirilen TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu'nun ilk toplantısının açılışında konuşan Başkan Özden, kenti büyütmenin ana yolunun ihracattan geçtiğini belirterek, "Dış ticareti artan Adana'da gelişen ekonomi spordan sanata kente nüfuz eder. Daha yaşanabilir bir Adana için uluslararası arenada iş yapan yeni girişimcilere ihtiyacımız var. Biz, KOSGEB'den Kalkınma Ajansımıza, meslek odalarımızdan yerel yönetimlerimizle iş birliği yaparak kente dinamizm kazandırmak istiyoruz" dedi.

50 MİLYAR DOLAR YATIRIM
Avrupa'nın bu yıl sıfır büyüme hedeflediğini, Ortadoğu'nun ise daha sıkıntılı bir döneme girdiğini anlatan TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Özden, Adana ve çevresine ise önümüzdeki 5 yılda 50 milyar dolarlık yatırım beklendiğini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artık koltukları kadınlara bırakın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN