Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Azmin zaferi

Giriş Tarihi: 3.3.2013

Bitlis'in Ahlat ilçesinde yaşayan Şenay Çiçek, emekli olduktan sonra ressam olmak için çocuklarıyla aynı dönemde fakülte bitirdi

Bitlis'in Ahlat ilçesinde yaşayan Şenay Çiçek, emekli olduktan sonra çocuklarıyla aynı dönemde üniversite okudu. Yetenek sınavıyla girdiği fakültenin resim bölümünü bitiren, 21 ve 25 yaşlarında iki kız çocuk annesi Çiçek, evinde profesyonel resimler yapmaya başladı.

HASTANEDEN EMEKLİ

Resim aşkının peşinden giderek örnek olan Şenay Çiçek, 1964'te Eskişehir'de dünyaya geldi. GATA Sağlık Meslek Lisesi'ni bitirdikten sonra Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü ve Asker Hastanesi'nde çaıştı. Emekli olunca resim kurslarına gitti. Daha fazlası için de Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim Bölümü'nün yetenek sınavına girip kazandı. Fakülteyi 4 yılda bitiren Şenay Çiçek, resimde bir adım daha ilerledi.

EŞİ DE MÜZİSYEN

Emekli bir kadın olarak resim yapmanın ve üniversite bitirmesinin çevresindeki bazı kişiler tarafından olumsuz karşılandığını belirten Çiçek, bu konuda en büyük desteği eşinden gördüğünü dile getirdi. Çiçek, "Resim yapmamı istemeyen beni engellemeye çalışanlar, 'Bu yaşta bu iş yapılır mı?' diyenler çok oldu. Ama ben yolumdan vazgeçmedim. Eşim bana destek oldu. Kendisi de çok güzel ud çalar. Eşim ud çalarken ben resim yapıyorum. Her ikimizde böylelikle sanatımızı icra ediyoruz" dedi.

MALZEME SORUNU YAŞIYOR
İlçede zaman zaman malzeme sorunu yaşadığını dile getiren Çiçek, "Ahlat'ın gelişeceğine inanıyorum. Çok güzel bir yer, çok sakin huzur bir dolu bir ortam. Burada olmaktan çok büyük keyif alıyorum. Mutluluk duyuyorum. Tabii ki her şeyin aşama aşama olacağına inanıyorum. Bunlar birer adımdır. İleride inşallah malzeme sorunu olmaz. Yapacağım katkılarla sanat konusunda burası gelişecektir. Gelişmemesi mümkün değil" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Azmin zaferi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN