Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarıçam Belediyesi 8 eğitim evi yapıyor

Giriş Tarihi: 3.3.2013

Adana'nın merkez Sarıçam ilçesinde 7 mahalleye, belediye, Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF işbirliğiyle 8 eğitim evi yapılıyor

Adana merkez Sarıçam Belediyesi, eğitimle ilgili projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Son olarak, Milli Eğitim Bakanlığı'nın sorumluluğunda UNICEF'in teknik, AB'nin maddi destek sağladığı 'Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi' projesi kapsamında Sarıçam'da dar gelirli ailelerin çocuklarını okul öncesi eğitim verilmesi için çalışma başlatıldı. Çalışma kapsamında ilçede 7 mahalleye 8 eğitim evi kuruluyor.

KURSLAR AÇILACAK

Eğitim evleri için Sarıçam Belediyesi tarafından yer kiralanması yapıldı. Başkan Ahmet Zenbilci'nin talimatı ile kiralanan eğitim evlerinde oluşturulacak etkinlik sınıflarından 234 öğrenci faydalanacak. Buna göre Orhangazi Mahallesi, Şahintepe Mahallesi, Mustafalar Köyü Usta Hasanlar Mahallesi, Beyceli Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Gültepe Mahallesi, İncirlik Kemal Paşa Mahallesinde açılacak 8 sınıf ve 11 şubede 3-6 yaş aralığında maddi durumu zayıf olan öğrencilere okul öncesi eğitimi, bunların ailelerine de okuma-yazma kursları, meslek edindirme kursları açılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarıçam Belediyesi 8 eğitim evi yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN