Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vergi kahramanlarına Adıyaman'da teşekkür

Adıyaman'da 24'üncü Vergi Haftası etkinliklerinde Gelir ve Kurumlar Vergisi'nde ilk 5'e giren firma ve kişilere Vali Mahmut Demirtaş tarafından plaket verildi

Adıyaman Defterdarlığı tarafından Polisevi'nde düzenlenen törenle, 2012 yılına ilişkin Gelir ve Kurumlar Vergisi'nde ilk 5'e girenlere teşekkür plaketi verildi. Defterdar Şefik Tongal, "Vergi bilinç ve kültürünü toplumun bütün katmanlarına yaygınlaştırdığımız oranda vergi kayıp ve kaçağını azaltmış oluruz. 2012 yılında yüzde 102 oranında vergi tahsilatı yaptık. Bu başarının yakalanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

TAHSİLAT YÜZDE 102

Vali Mahmut Demirtaş ise, "Tahsil edilen vergi oranında Adıyaman ilimiz Türkiye'de 6'ncı sırada yer almakta ve vergi tahsilat oranı ise yüzde 102'dir. Adıyaman ili olarak başarıya ulaştığımız, tahsil etiğimiz vergi oranlarında açıkça görülmektedir. Adıyaman'da vergi tahakkuku 223 milyon 245 bin 569 lira olurken, 2012 yılı sonu itibariyle 227 milyon 693 bin 864 lira vergi tahsil edilmiştir" diye konuştu.

İŞTE ŞAMPİYONLAR
Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Adıyaman'da Kurumlar Vergisi 1.'si Güney Yıldızı Petrol A.Ş., Kurumlar Vergisi 2.'si Ersil İnşaat Hazır Yemek Gıda, Kurumlar Vergisi 3.'sü Vetal Hayvan Sağlığı Ürünleri A.Ş., Gelir Vergisi 3,'sü Zeki Aslan, Kurumlar Vergisi, 4.'sü Özcan Öncebe, Kurumlar Vergisi 5.'si Güçlü Taşıt Muayene İstasyonu A.Ş. ve Gelir Vergisi 5.'si Tevfik Tilek'e Vali Mahmut Demirtaş ve il protokolü tarafından plaketleri verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vergi kahramanlarına Adıyaman'da teşekkür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN