Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avluya terk edilen bebek evlatlık verildi

Giriş Tarihi: 5.3.2013

Bitlis'in Tatvan ilçesinde 4 günlükken Kuran kursu avlusuna bırakıldıktan sonra koruma altına alınan ve Umut Erdem adı verilen bebek evlatlık verildi

Bitlis'in Tatvan ilçesinde henüz 4 günlükken Kur'an kursu avlusuna bırakıldıktan sonra koruma altına alınan bebek, il dışından gelen bir aileye evlatlık verildi. Tatvan ilçesinde iki hafta önce Kur'an kursu avlusunda bulunduktan sonra Tatvan Devlet Hastanesi'nde bakımı üstlenilen ve sağlık çalışanları tarafından 'Umut Erdem' adı verilen bebek için, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nce bir aile belirlendi.

DUYGULANDILAR
İl dışında yaşayan aile, bugün ilçeye gelerek devlet hastanesinde koruma altında tutulan bebeği evlatlık olarak aldı. Hastane çalışanları, 14 gündür bakımını üstlendikleri bebeği aileye verdiği sırada hüzünlü anlar yaşadı. Tatvan Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Onur Dede, terk edilen bebeği 14 gün boyunca hastanede misafir ettiklerini belirterek, minik Umut'u, bugün itibarıyla yeni ailesine teslim ettiklerini söyledi.

AİLESİ ARANIYOR
"Hastane çalışanları, geçen süre içinde bebeği kendi çocuklarından ayırmadı" diyen Onur Dede, bebeğin sağlık durumunun da iyi olduğunu ifade etti. Öte yandan, bebeği Kur'an kursu avlusuna bırakan kişi veya kişilerin bulunması için de çalışmaların devam ettiği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avluya terk edilen bebek evlatlık verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN