Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okusunlar diye kızakla taşıyor

Giriş Tarihi: 5.3.2013

Muş'un Varto ilçesine bağlı Çiçekli mezrasında yaşayan Serdar Fırat, çocuklarının okula gidebilmesi için her hafta 2 kilometrelik yolu kızakla kat ediyor

Muş'un Varto ilçesine bağlı Çiçekli mezrasında yaşayan fedakar baba, çocuklarının okula gitmesi için her hafta 2 kilometrelik yolu atlı kızakla kat ediyor. Yoğun kar yağışının yaşandığı Varto ilçesi Çiçekli mezrasında taşımalı eğitim kapsamında okula giden iki kardeş, mezra yolu kardan kapanınca, babaları Serdar Fırat sayesinde eğitimlerine devam ediyor.

SERVİSE GÖTÜRÜYOR

Servis aracının ulaşamadığı mezrada, haftada iki gün atlı kızakla 2 kilometre süren yolculuğun ardından araca ulaştırılan öğrenciler, çektikleri zorluğa rağmen okula gitmenin mutluluğunu yaşıyor. Fedakar baba Serdar Fırat, Çaylar Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda eğitimlerini sürdüren iki çocuğunu, 2 kilometre yol kat ederek servis aracına ulaştırdığını söyledi.

SIRTIMDA TAŞIRIM
Çocuklarını, hafta sonları da servis aracından alarak evlerine getirdiğini belirten Fırat, onların eğitimden geri kalmaması için ulaşımı atlı kızakla sağladığını söyledi. Fırat, "Kar yağışı başladığı günden itibaren mezra yolumuz kapalı. Zaman zaman yol ulaşıma açılıyor, fakat hemen ertesinde kapanıyor. Ben de çocuklarımı atlara bağladığım kızakla Güzeldere köyüne kadar götürüyorum. Yeter ki onlar okusun. Sırtımda bile taşırım" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okusunlar diye kızakla taşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN